Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 18 Aralık Haftası

December 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 18 Aralık Haftası

18 Aralık – Pazartesi

Volatilite – Sirius XM Holdings (SIRI) ve Big Lots (BIG) gibi hisselere yönelik “short (kısa) pozisyonlar” artışta. Öte yandan Spirit Airlines (SAVE) opsiyonlarındaki hacim, ABD Adalet Bakanlığı’nın şirketin JetBlue Airways (JBLU) ile birleşme anlaşmasını engelleme hamlesinin ardından yüksek seyrediyor. 

Bilanço – Bu haftanın bilançoları HEICO (HEI) ile başlıyor. 

Tüm gün – Plug Power (PLUG) ve CF Industries (CF) gibi şirketler, The Bank of America Hidrojen Konferansı’nda sunumlar yapacak. 

19 Aralık – Salı

Bilanço – FedEx (FDX), Accenture (ACN), FactSet (FDS) ve FuelCell Energy (FCEL) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Livent (LTHM) hissedarları, Allkem Limited ile gerçekleşmesi planlanan birleşme anlaşmasını oylayacak. 

Tüm gün – AutoZone (AZO), United Natural Foods (UNFI) ve Guidewire Software (GWRE) yıllık toplantılarını düzenleyecek. 

TSİ 20.30 – Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, ABD ekonomisi ve genel iş görünümü hakkında bir konuşma yapacak. 

20 Aralık – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; General Mills (GIS), Micron Technology (MU), Toro (TTC) ve Winnebago (WGO) finansal rakamlarını açıklayacak. 

TSİ 18.00 – Kasım ayı konut satışları verileri açıklanacak. Ekonomistler ekim ayındaki 3,79 milyon konutun ardından geçtiğimiz ayki satışların 3,77 milyon olduğunu tahmin ediyor. 

21 Aralık – Perşembe

Bilanço – Günün öne çıkan bilançoları arasında CarMax (KMX), Paychex (PAYX), Carnival (CCL) ve Nike (NKE) yer alıyor.  

TSİ 16.30 – Philadelphia Fed Endeksi raporu yayımlanacak.

22 Aralık – Cuma

TSİ 16.30 – Çekirdek tüketici fiyat endeksi rakamları yayınlanacak. Fed’in favori enflasyon göstergesinin kasımda aylık bazda 0,2% ve yıllık bazda 3,4% yükselmesi bekleniyor. 

TSİ 16.30 – Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni anketi yayınlanacak. Tüketici güveninin 2024’te faiz indirimlerinin başlayabileceği beklentileriyle 61,3 seviyesinden 69,4’e yükseleceği tahmin ediliyor.

Yatırımcı Takvimi - 18 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha