Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 17 Temmuz Haftası

July 17, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 17 Temmuz Haftası

17 Temmuz – Pazartesi

Volatilite – Hycroft Mining (HYMC) ve Recursion Pharmaceuticals (RXRX) opsiyonlarındaki hacim yüksek seyrediyor. 

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Equity LifeStyle Properties (ELS) bilanço açıklayacak.

Tüm gün – Microsoft (MSFT) ve Activision Blizzard (ATVI), son mahkeme ve regülasyon engelleri kalkarsa anlaşmayı tamamlayabilir. 

TSİ 15.30 – New York FED, temmuz ayı Empire İmalat Endeksi’ni yayınlayacak. Ekonomistler, imalat endeksinin geçen ay beklentilerin üzerinde 6,6’ya yükselmesinin ardından temmuzda 0’a ineceğini öngörüyor.

18 Temmuz – Salı

Bilanço – Bank of America (BAC), Novartis (NVS), Morgan Stanley (MS), Lockheed Martin (LMT) ve Goldman Sachs (GS) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Etkinlik – Microsoft, yılın en büyük etkinliklerinden birini düzenleyecek. CEO Satya Nadella’nın da bir konuşma yapacağı etkinlikte Microsoft Cloud ve şirketin diğer ürünlerindeki yapay zekâ entegrasyonları ele alınacak. 

TSİ 15.30 – ABD Nüfus Sayım İdaresi, haziran ayı perakende satışlar verisini açıklayacak. Ekonomistler, mayıs ayındaki 0,3% artışın ardından aylık bazda haziranda perakende satışların 0,5% artmasını bekliyor.

TSİ 15.30 – BeiGene (BGNE) bir “Araştırma ve Geliştirme Günü” düzenleyecek.

19 Temmuz – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Goldman Sachs (GS), Tesla (TSLA), Netflix (NFLX), IBM (IBM), U.S. Bancorp (USB), United Airlines (UAL), Las Vegas Sands (LVS) ve Nasdaq (NDAQ) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun, Horizon Therapeutics’in (HZNP) Amgen (AMGN) satışını engelleme başvurusuna ilişkin duruşma öncesi ilk konferans düzenlenecek.

20 Temmuz – Perşembe

Bilanço – Johnson & Johnson (JNJ), Abbott Laboratories (ABT), Philip Morris International (PM), Travelers (TRV), American Airlines (AAL), Capital One (COF), Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) ve CSX (CSX) bilanço açıklayacak. 

TSİ 14.30 – Kenvue (KVUE), Johnson & Johnson’dan (JNJ) bölünmesinden bu yana ilk bilanço konferansını düzenleyecek.

21 Temmuz – Cuma

Bilanço – American Express (AXP), Schlumberger (SLB), AutoNation (AN) ve Huntington Bancshares (HBAN) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Nasdaq 100’deki özel dengelenme öncesi son işlem günü. Söz konusu yeniden dengelenmenin Apple (AAPL), Nvidia (NVDA), Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Amazon (AMZN), Tesla (TSLA) ve Meta Platforms (META) gibi teknoloji devlerinin Nasdaq 100’ün performansını etkileme seviyesinin azaltması bekleniyor. 

Yatırımcı Takvimi - 17 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha