Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 17 Nisan Haftası

April 17, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 17 Nisan Haftası

17 Nisan – Pazartesi

Volatilite – Coinbase (COIN), CarMax (KMX) ve GameStop (GME), nisan ayı sonlarına doğru S3 Partners’ın “piyasa baskı altındayken alınabilecek hisseler” listesine girdi. CarMax bilanço açıklaması sonrası yükseldi ve rakipleri Carvana (CVNA) ve Lithia Motors’da (LAD) da yukarı yönlü bir eğilim görüldü. Lithia’nın da bu hafta bilanço açıklaması bekleniyor. Öte yandan yılın geri kalanında faaliyete devam edip edemeyeceğine ilişkin bir uyarı yayımlayan Tupperware (TUP) hissesinde de son günlerde oldukça volatil bir seyir izlendi. 

Temettü – Colgate-Palmolive Company (CL), Williams-Sonoma (WSM), Johnson & Johnson (JNJ), IBM (IBM) ve Kinder Morgan (KMI) bu hafta temettü artırımına gidebilir. Procter & Gamble (PG) geçen hafta temettüsünü artırmıştı. 

Bilanço – The Charles Schwab Corporation (SCHW), State Street Corporation (STT), M&T Bank Corporation (MTB) ve Pinnacle Financial Partners (PNFP), yoğun bir bilanço gündeminin olduğu yeni haftanın ilk bilanço açıklayacak şirketleri arasında. 

TSİ 15.30 – Empire State İmalat Endeksi açıklanacak. Endeks, mart ayında 19 puan düşüşle -24,6’ya gerilemişti. 

18 Nisan – Salı

Bilanço – Netflix (NFLX) bilançosuyla başlayan salı günü, Bank of America (BAC), Goldman Sachs (GS), Western Alliance Bancorp (WAL), Silvergate Capital (SI) ve Bank of New York Mellon (BK) gibi bankacılık devlerinin bilanço açıklamalarıyla devam edecek.

TSİ 15.30 – Yeni konut verileri açıklanacak. Yeni konut satışlarının şubat ayındaki 9,8%’lik artışın ardından mart ayında 3,1% düşmesi bekleniyor. 

19 Nisan – Çarşamba

Bilanço – Tesla (TSLA) çarşamba günü borsa kapanışı sonrası birinci çeyrek bilançosunu açıklayacak. Salı günü başlayan banka bilançoları da çarşamba günü Morgan Stanley (MS), US Bancorp (USB), Discover Financial (DFS), Synchrony Financial (SYF), Zions Bancorporation (ZION), Ally Financial (ALLY) ve Citizens Financial Group (CFG) ile devam edecek. 

Etkinlik – Sherwin Williams (SHW) sanal olarak hissedar toplantısı düzenleyecek. Aynı gün Imperial Oil’in (IMO) Yatırımcı Günü düzenlenecek.

TSİ 14.00 – 30 yıllık MBA ipotek oranları verisi açıklanacak.  

TSİ 17.30 – Gaz ve ham petrol envanter verileri açıklanacak. 

TSİ 20.00 – FED Yönetim Kurulu Üyesi Christopher J. Waller, Florida Üniversitesi’nde “Kripto Paralar ve Küresel Finansın Geleceği” konferansında konuşacak. 

TSİ 21.00 – FED, Bej Kitap verilerini yayımlayacak. 

20 Nisan – Perşembe

Bilanço – AT&T (T), Union Pacific (UNP), CSX Corporation (CSX), Phillip Morris (PM), Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM), American Express (AXP), Stellantis (STLA), Nucor (NUE) ve AutoNation (AN) bilanço açıklaması beklenen şirketler arasında. 

TSİ 15.30 – Nisan ayı işsizlik verisi açıklanacak. Mart ayında 239 bin düzeyinde seyreden işsizliğin nisanda 238 bine gerilemesi bekleniyor. 

TSİ 15.30 – Philadelphia FED, nisan ayı iş görünümü verisini açıklanacak. Rakamın, mart ayındaki -23,2’den hafif bir toparlanmayla -19 olması bekleniyor. 

TSİ 22.00 – FED Yönetim Kurulu Üyesi Michelle W. Bowman’ın Dallas FED tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşması bekleniyor. 

21 Nisan – Cuma

Bilanço – Procter & Gamble (PG), SAP SE (SAP), SLB (SLB), Autoliv (ALV), Freeport McMoran (FCX), Biogen (BIIB) ve Kinder Morgan (KMI) bilanço açıklayacak.

TSİ 16.45 – İmalat PMI ve Hizmet PMI verileri açıklanacak. ABD Hizmet PMI’ının mart ayındaki 52,6’lık düzeyinden nisan ayında 51,5’e gerilemesi, İmalat PMI’ın ise 49,2’de sabit kalması bekleniyor. 

Yatırımcı Takvimi - 17 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha