Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 13 Mayıs Haftası 

May 13, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 13 Mayıs Haftası 

13 Mayıs – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Petrobras (PBR) ve Tencent Music (TME) ile başlıyor. 

Tüm gün – Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ın, Google’a (GOOGL) rakip yapay zekâ destekli arama motorunu duyurması bekleniyor.

Tüm gün – Üç gün sürecek Needham Teknoloji, Medya ve Tüketici Konferansı başlıyor. Etkinlikte sunumlar yapacak şirketler arasında Clearfield (CLFD), ADTRAN (ADTN), Planet Labs (PL) ve Harmonic (HLIT) yer alıyor.

TSİ 16.00 – Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester’in Cleveland Fed ev sahipliğinde düzenlenecek olan bir toplantıda konuşması bekleniyor.

14 Mayıs – Salı

Bilanço – Home Depot (HD), Alibaba (BABA), Sony (SONY) ve Tencent Holdings (TCEHY) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Chord Energy (CHRD) hissedarları, Enerplus (ERF) ile gerçekleşmesi beklenen birleşme anlaşmasını oylayacak.

Tüm gün – Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) aylık petrol piyasaları raporunu yayımlayacaj. 

Tüm gün – Üç gün sürecek olan Bank of America Ulaştırma, Havayolları ve Sanayi Konferansı başlayacak. Söz konusu konferansta taşımacılık, havayolları ve sanayi sektörlerinden 89 şirket yer alacak. Wall Street, United Parcel Service (UPS), Herc Holdings (HRI), Vulcan Materials (VMC) ve XPO (XPO) gibi şirketlerin sunumlarını yakından izleyecek. 

TSİ 15.30 – Nisan ayı üretici fiyat endeksi verisi açıklanacak.

15 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Cisco Systems (CSCO), Grab (GRAB) ve Monday (MNDY) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Marathon Digital (MARA) CEO’su Fred Thiel, DC Blokzincir Zirvesi’nde konuşacak.

Tüm gün – İki gün sürecek BMO Küresel Tarladan Pazara Konferansı, Kroger (KR) ve Tyson Foods (TSN) dahil olmak üzere çeşitli şirketlerin sunumlarına sahne olacak.

TSİ 15.30 – Nisan ayı enflasyon (TÜFE) verisi açıklanacak. Ekonomistler, tüketici fiyatlarının aylık bazda 0,3%, yıllık bazda ise 3,6% olmasını bekliyor.

TSİ 15.30 – Nisan ayı perakende satışlar verisi açıklanacak.

TSİ 18.00 – Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, bir etkinlikte konuşacak. 

16 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Walmart (WMT), Applied Materials (AMAT), Deere (DE), JD (JD), Baidu (BIDU), Take-Two Interactive (TTWO) ve Under Armour (UAA) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Cummins (CMI) analist günü etkinliğini düzenleyecek. Şirketin söz konusu etkinlikte işini kârlı bir şekilde büyütecek uzun vadeli stratejisini paylaşması bekleniyor.

17 Mayıs – Cuma

Tüm gün – United Launch Alliance Atlas 5 roketinin Boeing’in (BA) CST-100 Starliner uzay aracını astronotlarla birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk görevinde fırlatması amacıyla bir sonraki deneme için yeni süreç başlayacak.

Yatırımcı Takvimi - 13 Mayıs Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha