Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 12 Haziran Haftası

June 12, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 12 Haziran Haftası

12 Haziran – Pazartesi

Volatilite – Beyond Meat (BYND) ve Upstart Holdings (UPST) opsiyonlarındaki hacim genel olarak yüksek seyrediyor. Öte yandan Peloton Interactive (PTON) ve Sientra (SIEN) “short pozisyonları (açığa satışlar)” arttı.  

Bilanço – Bugün Oracle (ORCL) bilanço açıklayacak.

Etkinlik – New Street Research, Future of Transportation Konferansı’nın ilkini düzenleyecek. Etkinlikte Nvidia (NVDA), Uber Technologies (UBER), Mobileye Global (MBLY), Wolfspeed (WOLF), Aurora (AUR) ve Avea Technologies (AEVA) şirketleri sunumlar yapacak. 

Etkinlik – Salesforce (CRM) yapay zekâ odaklı AI Day etkinliği düzenleyecek. CEO Marc Benioff ve diğer yapay zekâ vizyonerleri, etkinlikte güvenilir kurumsal yapay zekânın geleceğini ele alacak ve canlı demolar sunacak.

13 Haziran – Salı

Bilanço – Iteris (ITI) bilanço açıklayacak.

Etkinlik – Amazon’un (AMZN) iki gün sürecek olan AWS re:Inforce konferansı başlayacak. Konuşmacılar, AWS gelişmelerini, yapay zekâ ve makine öğrenimi yeniliklerini ve güvenlik güncellemelerini ele alacak. CrowdStrike (CRWD), Datadog (DDOG) ve Palo Alto Networks (PANW) yöneticileri de konferansa katılacak.

TSİ 15.30 – Mayıs ayı enflasyon (TÜFE) verisi açıklanacak. Çekirdek TÜFE’nin aylık 0,4%, yıllık enflasyonun ise 4,1% artması bekleniyor. 

Etkinlik – AMD (AMD) şirketin büyüme stratejisini, veri merkezi ve yapay zekâya yönelik ürün portföyünü ve becerilerini duyuracağı yüz yüze ve canlı yayınlanacak bir etkinlik düzenleyecek. CEO Dr. Lisa Su’nun da katılacağı etkinlikte, AMD’nin bulut bilişimi hedefleyen Epyc işlemcisini ve Nvidia’ya meydan okuyan MI300 veri merkezi CPU + GPU’sunu tanıtması bekleniyor.

14 Haziran – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Lennar (LEN) ve Ammo (POWW) rakamlarını açıklayacak. 

Etkinlik – Blackrock (BLK) beş saatlik bir Yatırımcı Günü etkinliği düzenleyecek.

TSİ 15.30 – Mayıs ayı üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak. Üretici enflasyonunun 0,1% düşmesi bekleniyor. 

TSİ 21.00 – FED haziran ayı faiz kararını açıklayacak. FOMC mayıs ayı toplantısında faiz oranlarını 5%-5,25% aralığında sabit bırakmıştı. 

15 Haziran – Perşembe

Bilanço – Bugün; Adobe (ADBE), Kroger (KR) ve Jabil (JBL) bilanço açıklayacak. 

TSİ 14.15 – Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararını açıklayacak. ECB’nin faizleri 25 baz puan artırması bekleniyor. 

TSİ 15.30 – Mayıs ayı perakende satış verisi açıklanacak.

16 Haziran – Cuma

Etkinlik – Bellus Health’in (BLU) GSK (GSK) satın alımı hissedarlar tarafından oylanacak.

Yatırımcı Takvimi - 12 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha