Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 11 Eylül Haftası

September 11, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 11 Eylül Haftası

11 Eylül – Pazartesi

Volatilite – CymaBay Therapeutics (CBAY) ve VinFast Auto (VFS) opsiyonlarındaki hacim yükseldi. Öte yandan Celsius Holdings (CELH) ve Zynex (ZYXI) “short (kısa) pozisyonları” arttı.    

Tüm hafta – Konferans programı bu hafta oldukça yoğun. Merck (MRK), Biogen (BIIB), Roche Holding (RHHBY) ve Gilead Sciences’ın (GILD) katılacağı Morgan Stanley Global Healthcare Conference, haftanın öne çıkan toplantısı olarak nitelendiriliyor. Hisse fiyatlarında sarsıntıya yol açabilecek diğer önemli konferanslar arasında Morgan Stanley Laguna Konferansı, Barclays Küresel Finansal Hizmetler Konferansı, Piper Sandler Growth Frontiers Konferansı, Goldman Sachs Küresel Perakendecilik Konferansı, Baird Küresel Sağlık Konferansı, UBS Küresel Enerji Dönüşümü Konferansı ve BofA Securities Medya, İletişim ve Eğlence Konferansı yer alıyor.

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Oracle (ORCL) ve Casey’s General Stores (CASY) finansal rakamlarını açıklayacak. 

12 Eylül – Salı

Bilanço – Cognyte Software (CGNT) ve InnovAge Holding (INNV) ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Salesforce’un (CRM) üç gün sürecek olan Dreamforce Konferansı başlayacak. Etkinlikte Salesforce CEO’su Marc Benioff’un yanı sıra OpenAI CEO’su Sam Altman ve Salesforce’un yapay zekâ segmenti CEO’su Clara Shih konuşmalar yapacak. 

Tüm gün – Nasdaq kısa pozisyonlarla ilgili en son gelişmeleri yayınlayacak. En yüksek kısa pozisyon yüzdesine sahip küçük sermayeli hisseler arasında Fisker (FSR), Springworks Therapeutics (SWTX), Winnebago (WGO), Sunnova Energy (NOVA) ve Luminar Technologies (LAZR) yer alıyor.

TSİ 20.00 – Apple (AAPL) Cupertino, Kaliforniya’daki merkezinde Wonderlust ürün lansmanını gerçekleştirecek. Etkinlikte ayrıca yeni iPhone’ların da tanıtılması bekleniyor.

13 Eylül – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Cracker Barrel Old Country Store (CBRL) ve REV Group (REVG) finansal rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – ABD Senatosu ilk AI Insight Forumunu düzenleyecek. Etkinlikte yapay zekâ konularını tartışacak olan katılımcı listesinde OpenAI CEO’su Sam Altman, Nvidia (NVDA) CEO’su Jensen Huang, IBM (IBM) CEO’su Arvind Krishna, Microsoft (MSFT) CEO’su Satya Nadella, Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg ve Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk yer alıyor. 

TSİ 15.30 – Ağustos ayı enflasyon (TÜFE) rakamları açıklanacak. Ekonomistler, enflasyonun aylık bazda 0,5%, yıllık bazda 3,6% yükseleceğini tahmin ediyor. 

14 Eylül – Perşembe

Bilanço – Adobe (ADBE) ve Lennar (LEN) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – İngiliz çip devi Arm Holdings’in halka arzının ardından ABD’de işlem görmeye başlaması bekleniyor. Hisse için beklenen ilk fiyat aralığı 47 ile 51 dolar düzeyinde ve Japon SoftBank’ın sahip olduğu şirkete 50 milyar dolardan fazla değer biçiliyor.

TSİ 14.15 – Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranı kararını açıklayacak. ECB’nin faizleri 3,75%’te sabit bırakması bekleniyor.

TSİ 15.30 – Ağustos ayı üretici enflasyonu (ÜFE) ve perakende satış rakamları açıklanacak. ÜFE’nin temmuz ayındaki 0,3% düzeyinden ağustosta 0,4%’e yükselmesini bekleyen ekonomistler, perakende satışlarda da 0,1%’lik bir artış öngörüyor. 

15 Eylül – Cuma

Tüm gün – PNM Resources (PNM), şirketin kömürle çalışan Four Corners Elektrik Santrali’nin mülkiyetini bir Navajo enerji şirketine devretme planına ilişkin New Mexico Yüksek Mahkemesi’nde yapılacak duruşma öncesinde yakından izlenecek. 

Tüm gün – Novartis (NVS) hissedarları, şirketin Sandoz segmentini ayırarak 100% bölünme yoluyla bağımsız bir şirket oluşturma planını oylayacak.

Yatırımcı Takvimi - 11 Eylül Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha