Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 11 Aralık Haftası

Aralık 11, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 11 Aralık Haftası

11 Aralık – Pazartesi

Volatilite – Coinbase Global (COIN), Microstrategy (MSTR), Marathon Digital (MARA), Cleanspark (CLKS), Hut 8 (HUT), Terawulf (WULF) ve Riot Platforms (RIOT) gibi kripto para hisselerİ, artan “short (kısa)” ilgisi nedeniyle yakından izleniyor. Öte yandan geçtiğimiz hafta yüksek seyreden GameStop (GME) opsiyonlarındaki hacim de ivmesini koruyor.

Bilanço – Bu haftanın bilançoları Casey’s General Stores (CASY) ve Oracle (ORCL) ile başlıyor. 

Tüm gün – San Francisco’da iki gün sürecek olan Fortune Brainstorm AI Konferansı, önde gelen şirket yöneticileri ve politika yapıcıları yapay zekâya yönelik yeni iş durumlarını incelemek üzere bir araya getirecek. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak şirketler arasında Cloudflare (NET), Accenture (ACN), Williams-Sonoma (WSM), Qualcomm (QCOM), Pfizer (PFE), Best Buy (BBY), Salesforce (CRM), Walmart (WMT), PagerDuty (PD) ve Amgen (AMGN) gibi şirketlerin yetkilileri var.

Tüm gün – Arlington Asset Investment (AAIC) hissedarları gayrimenkul yatırım ortaklığı Ellington Financial’ın (EFC) satın alma teklifini oylayacak. RPT Realty (RPT) hissedarları da Kimco Realty’den (KIM) gelen 2 milyar dolarlık satın alma teklifini oylayacak.

Tüm gün – Sağlık sektörü, Kaliforniya’da gerçekleşecek 65. ASH Yıllık Toplantısı ile yakından izlenecek. Hematoloji toplantısı geçmişte katılımcı şirketlerin hisse fiyatlarında büyük oynamalara yol açmıştı. Bu yıl sunum yapacak şirketler arasında Eli Lilly (LLY), Agios Pharmaceuticals (AGIO), Corvus Pharmaceuticals (CRVS), IN8bio (INAB), Molecular Partners (MOLN), Rigel Pharmaceuticals (RIGL), Schrödinger (SDGR), Telomir Pharmaceuticals (TELO), Vor Biopharma (VOR), Bristol-Myers Squibb (BMY), Incyte (INCY) ve Pfizer yer alıyor.

12 Aralık – Salı

Bilanço – Johnson Controls International (JCI) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Tüm gün – Planlanan önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Centene’in (CNC) Yatırımcı Günü etkinliği, L3Harris Technologies’in (LHX) Yatırımcı Günü, Ligand Pharmaceuticals’ın (LGND) Yatırımcı ve Analist Günü ve Navitas Semiconductor’ın (NVTS) Yatırımcı Günü yer alıyor. 

TSİ 16.30 – Kasım ayı enflasyon (TÜFE) rakamı açıklanacak. Ekonomistler, yıllık enflasyonun ekim ayındaki 3,2% seviyesinden 3,1%’e düşeceğini, çekirdek enflasyonun da 4% olacağını öngörüyor. 

13 Aralık – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Adobe (ADBE) ve ABM Industries (ABM) finansal rakamlarını açıklayacak. 

Tüm gün – Rocket Lab (RKLB) Electron roketi için bir fırlatma planlıyor. Japonya merkezli bir şirket için yapılacak olan uçuş, Electron roketinin 42. uçuşu ve eylül ayında yaşadığı talihsiz fırlatma girişiminden bu yana ilk uçuşu olacak.

TSİ 16.30 – Kasım ayı üretici enflasyonu (ÜFE) açıklanacak.

TSİ 22.00 – FOMC, yatırımcılar ve piyasalar tarafından merakla beklenen faiz kararını açıklayacak. 

TSİ 22.30 – Fed Başkanı Jerome Powell faiz kararı sonrası basın toplantısı düzenleyecek.

14 Aralık – Perşembe

Bilanço – Günün öne çıkan bilançoları arasında Costco (COST), Jabil (JBL) ve Lennar (LEN) yer alıyor. 

Merkez bankası gündemi – Fed’in ardından Avrupa Merkez Bankası’nın yanı sıra İngiltere ve İsviçre merkez bankaları faiz kararlarını açıklayacak.

Tüm gün – Önemli yatırımcı etkinlikleri arasında Chewy’nin (CHWY) şirket tarihindeki ilk yatırımcı günü etkinliği, Phillips Edison & Company’nin (PECO) Yatırım Topluluğu Günü ve Schrodinger’in Yatırımcı Günü yer alıyor.

TSİ 16.30 – Kasım ayı perakende satış verileri açıklanacak. Ekonomistler, değişken petrol ve otomobil kategorileri dışında satışlarda aylık bazda 0,2% artış bekliyor. 

TSİ 18.00 – Intel (INTC) AI Everywhere etkinliğini düzenleyecek. ABD’li çip devi, etkinlikte veri merkezlerinde kullanılabilecek 5. nesil Intel Xeon işlemcisinin yanı sıra, dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan Intel Core Ultra işlemcisini tanıtacak. 

15 Aralık – Cuma

Bilanço – Haftanın son işlem gününde Darden Restaurants (DRI) bilançosunu açıklayacak. 

Tüm gün – Eli Lilly’nin (LLY) Point Biopharma’yı (PNT) satın almak için verdiği ihale teklifi sona eriyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti