Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 10 Temmuz Haftası

Yatırımcı Takvimi – 10 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

10 Temmuz – Pazartesi

Volatilite – Nikola (NKLA) ve FingerMotion (FNGR) opsiyonlarındaki hacim yüksek seyrediyor. Ayrıca Coinbase Global (COIN) ve Arhaus (ARHS) “short pozisyonları (açığa satışlar)” genelin 20% üzerinde. 

Bilanço – Haftanın ilk işlem gününde Helen of Troy (HELE), WD-40 Company (WDFC) ve PriceSmart (PSMT) bilançolarını açıklayacak.

TSİ 17.00 – FED Başkan Yardımcısı Michael Barr, banka denetlemeleri ve sermaye kuralları hakkında bir konuşma yapacak.

11 Temmuz – Salı

Etkinlik – Novanta (NOVT), Navitas Semiconductor (NVTS) ve Materion (MTRN), CJS Securities New Ideas Summer Konferansı’nda sunumlar yapacak

Etkinlik – Amazon’un (AMZN) Prime Day etkinliği başlayacak. 45 saat sürecek olan Prime Day teklifleri, Walmart (WMT), Target (TGT), Newegg Commerce (NEGG), Overstock.com (OSTK), Macy’s (M) ve Best Buy (BBY) gibi perakende devlerinin alışveriş promosyonlarıyla rekabet edecek. 

TSİ 15.30 – REGENXBIO (RGNX) sanal bir yatırımcı günü düzenleyecek. Etkinlikte, REGENXBIO’nun yönetim üyeleri ve şirket dışı uzmanlar şirketin programlarına ilişkin yatırımcılara güncellemeler verecek. RGNX hisseleri, geçmişte benzer etkinlikler sonrasında ralli yapmıştı. 

12 Temmuz – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Millerknoll (MLKN) ve Angiodynamics (ANGO) finansal rakamlarını açıklayacak.

TSİ 15.30 – Haziran ayı enflasyon (TÜFE) rakamları açıklanacak. Ekonomistler, yıllık enflasyonun mayıs ayındaki 4% düzeyinden haziranda 3%’e, çekirdek TÜFE’nin de 5,3%’ten 5%’e gerilemesini bekliyor. 

TSİ 21.00 – FED, Bej Kitap raporunu yayınlayacak. 

TSİ 23.00 – FED Cleveland Başkanı Loretta Mester, aralarında JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), Fiserv (FI) ve Jack Henry’nin (JKHY) de yer aldığı 57 finansal kuruluşun imzasını attığı ve temmuz ayında piyasaya sürülmesi beklenen gerçek zamanlı ödeme sistemi FedNow hakkında bir konuşma yapacak. 

13 Temmuz – Perşembe

Bilanço – PepsiCo (PEP), Delta Air Lines (DAL) ve Conagra Brands (CAG) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) aylık Petrol Piyasaları raporunu yayınlayacak. 

TSİ 15.30 – Haziran ayı üretici enflasyonu (ÜFE) açıklanacak. Üretici fiyatlarının aylık 0,2% artış göstermesi bekleniyor. 

14 Temmuz – Cuma

Bilanço – UnitedHealth Group (UNH), JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), Blackrock (BLK) ve Citigroup (C) bilanço açıklayacak. 

Tüm gün – Rocket Lab (RKLB) NASA’nın Starling misyonu için Yeni Zelanda’dan Electron roketini uzaya fırlatacak

TSİ 17.00 – Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi anketinin sonuçları açıklanacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha