Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 10 Haziran Haftası 

June 10, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 10 Haziran Haftası 

10 Haziran – Pazartesi

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları Yext (YEXT), Calavo Growers (CVGW) ve Fuelcell Energy (FCEL) ile başlıyor. 

Tüm gün – Apple’ın (AAPL) Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) bugün adeta teknoloji dünyasını kasıp kavuracak. Analistler, üretici yapay zekânın etkinliğin ana odağı olmasını bekliyor ve OpenAI ile olası bir işbirliği duyurusunun yatırımcılara iPhone devinin kapsayıcı yapay zekâ stratejisi hakkında daha net bir fikir verebileceğini düşünüyor.

Tüm gün – Amazon’un (AMZN) üç gün sürecek olan AWS re:Inforce konferansı başlıyor. Etkinliğin veri koruma, tehdit algılama ve olay müdahalesi, ağ ve altyapı güvenliği, üretici yapay zekâ, yönetişim, risk ve uyumluluk ve uygulama güvenliği gibi alanları kapsaması bekleniyor.

11 Haziran – Salı

Bilanço – Bilançolar Oracle (ORCL), Casey’s General Stores (CASY), GameStop (GME), Rubrik (RBRK) ve Zeekr (ZK) ile devam ediyor.

Tüm gün – Amphenol (APH) hisseleri, 2’ye 1 hisse bölünmesinin ardından işlem görmeye başlayacak.

Tüm gün – Texas Roadhouse (TXRH), Anheuser-Busch InBev (BUD), Yum! Brands (YUM), Chipotle (CMG) ve Celsius Holdings (CELH), gün boyunca Evercore ISI Tüketici ve Perakende Konferansı’na katılacak olan şirketler olarak yakından izlenecek. 

Tüm gün – Günün öne çıkan yatırımcı etkinlikleri arasında Qorvo’nun (QRVO) Yatırımcı Günü, NextEra Energy’nin (NEE) Yatırımcı Günü ve Okta’nın (OKTA) Nasdaq Yatırımcı Konferansı yer alıyor. 

Tüm gün – Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Aylık Petrol Piyasaları Raporu’nu yayımlayacak. 

12 Haziran – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Broadcom (AVGO), Dave & Buster’s Entertainment (PLAY) ve Oxford Industries (OXM) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Target (TGT), Caterpillar (CAT) ve Dick’s Sporting Goods’un (DKS) yatırımcı etkinlikleri düzenleyecek.

Tüm gün – H&R Block (HRB), Best Buy (BBY), Domino’s Pizza (DPZ), üç gün sürecek olan Oppenheimer Tüketici Büyümesi ve E-Ticaret Konferansı’nın yakından izlenecek olan katılımcıları arasında yer alıyor. 

Tüm gün – Merck (MRK), Eli Lilly (LLY), Gilead Sciences (GILD), Biogen (BIIB) ve Pfizer (PFE), Goldman Sachs’ın Sağlık Konferansı’nda sunumlar yapacak. Etkinlikte ayrıca Cerevel Therapeutics (CERE) satın alma teklifinin antitröst sıkıntılarıyla karşı karşıaya kalacağından endişe edilen AbbVie’nin (ABBV) sunumu da yakından izlenecek.

Tüm gün – Mayıs ayı enflasyon (TÜFE) verisi açıklanacak. Ekonomistler tüketici fiyatlarının aylık bazda 0,3%, yıllık bazda 3,5% olmasını bekliyor.

Tüm gün – Birkenstock (BIRK), Walmart (WMT) ve Amer Sports (AS), Evercore ISI Tüketici ve Perakende Konferansı’nda yakından izlenecek olan isimler arasında yer alıyor. 

TSİ 21.00 – Fed, faiz kararını açıklayacak.

TSİ 21.30 – Fed Başkanı Jerome Powell, faiz kararının ardından basın toplantısı düzenleyecek.

13 Haziran – Perşembe

Bilanço – Signet Jewelers (SIG), Adobe (ADBE) ve RH (RH) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Günün öne çıkan yatırımcı etkinlikleri arasında Stellantis’in (STLA) Yatırımcı Günü, Harmonic’in (HLIT) Analist Günü ve Ryder System’s’ın (R) Yatırımcı Günü yer alıyor. 

TSİ 15.30 – Mayıs ayı üretici enflasyonu (ÜFE) açıklanacak. 

TSİ 19.00 – New York Fed Başkanı John Williams, Economic Club of New York’ta bir etkinliğin moderatörlüğünü üstlenecek.

14 Haziran – Cuma

Tüm gün – Vista Outdoor (VSTO) hissedarları, şirketin The Kinetic Group biriminin Czechoslovak Group’a satışını oylayacak.

TSİ 21.00 – Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, Iowa Farm Bureau Ekonomik Zirvesi’ne katılacak. 

Yatırımcı Takvimi - 10 Haziran Haftası 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha