Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 1 Nisan Haftası 

Nisan 1, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 1 Nisan Haftası 

1 Nisan – Pazartesi

Volatilite – Geçtiğimiz hafta borsada listelenmeye başlayan Trump Media & Technology’de (DJT) opsiyonlar yüksek seyretmeye devam ediyor. 

Bilanço – Haftanın ilk bilançoları PVH (PVH) ile başlıyor. 

Tüm hafta – Hafta boyunca açıklanacak önemli veri raporları arasında Tesla (TSLA), Nio (NIO), XPeng (XPEV), Rivian Automotive (RIVN), Li Auto (LI) ve Lucid Group (LCID) gibi elektrikli araç üreticilerinin teslimatlarına ilişkin güncellemeler yer alıyor. General Motors (GM), Ford Motor (F) ve Toyota’nın (TM) üç aylık satış raporları da yakından izlenecek.

Tüm gün – Fortinet’in (FTNT) dört gün sürecek olan Accelerate 2024 etkinliği başlayacak. Şirket kurucusu CEO Ken Xie’nin açılış konuşmasını yapacağı etkinliğin ana gündemi yapay zekâ uygulamaları olacak. 

Tüm gün – Solventum, 3M’den (MMM) ayrıldıktan sonra SOLV sembolü altında işlem görmeye başlayacak. 

Tüm gün – Juniper Networks (JNPR) hissedarları, Hewlett Packard Enterprise’ın (HPE) 13,6 milyar dolarlık satın alma teklifini oylayacak. 

2 Nisan – Salı

Bilanço – Cal-Maine Foods (CALM), Paychex (PAYX) ve Dave & Buster’s (PLAY) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Haftanın önde gelen yatırımcı etkinlikleri arasında, Walmart’ın (WMT) J.P. Morgan Perakende Konferansındaki sunumu, Vishay Intertechnology (VSH) Yatırımcı Günü, M.D.C. Holdings (MDC) hissedarlarının olağanüstü toplantısı ve Intel’in (INTC) Yatırımcı Webinarı yer alıyor.

TSİ 19.00 – Fed konuşmacılarının damgasını vuracağı haftada, New York Fed Başkanı John Williams’ın New York Ekonomi Kulübü’ndeki konuşması, Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester’in ekonomik görünüme ilişkin açıklamaları ve San Francisco Fed Başkanı Mary Daly’nin konuşması yakından izlenecek. 

3 Nisan – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların hız kazandığı çarşamba günü; Acuity Brands (AYI), Levi Strauss (LEVI), BlackBerry (BB) ve Sportsman’s Warehouse (SPHW) gibi şirketler üç aylık sonuçlarını açıklayacak.

Tüm gün – Walt Disney (DIS), yönetim kurulu temsilciliği için vekalet savaşının ortasında yıllık toplantısını gerçekleştirecek. Aktivist yatırımcı Nelson Peltz ve Trian Group, Peltz ve Disney’in eski CFO’su Jay Rasulo olmak üzere iki, Blackwells Capital ise üç yönetici adayı gösterdi. Etkili vekalet danışmanlık firmalarından Glass Lewis Disney’in yönetici adaylarını desteklerken, Institutional Shareholder Services Peltz’in adaylığını destekledi.

Tüm gün – OPEC’in Ortak Bakanlar İzleme Komitesi toplanacak. Analistler mevcut petrol üretim politikasında herhangi bir değişiklik beklemiyor.

TSİ 16.00 – Maxim Group, madenciler, ekipman ve hizmet sağlayıcıları da dahil olmak üzere Bitcoin madenciliği ekosistemindeki şirketlerle, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından ve yarılanma etkinliğine kadar sektörün gelişimini ve madencilik beklentilerini tartışmak üzere bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bitcoin yarılanma etkinliğinin 20 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyor.

4 Nisan – Perşembe

Bilanço – Bilançoların devam ettiği perşembe günü; Lamb Weston (LW), Lindsay (LNN) ve Conagra Brands (CAG) bilançosunu açıklayacak.  

Tüm gün – Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği Toplantısı’nda veri sunacak önemli şirketler arasında Black Diamond Therapeutics (BDTX), Illumina (ILMN), NeoGenomics (NEO) ve Carisma Therapeutics (CARM) yer alıyor. Analistler Verastem (VSTM), Century Therapeutics (IPSC) ve Fusion Pharmaceuticals’ı (FUSN) etkinlikten etkilenebilecek hisseler olarak gösteriyor.

5 Nisan – Cuma

Tüm gün – Sağlık sektörü, Georgia’daki American College of Cardiology Bilimsel Oturumu ve Fuarı ile Almanya’daki Avrupa Kalp Ritmi Derneği Yıllık Toplantısı öncesinde takipte olacak. Abbott Laboratories (ABT), Edwards Lifesciences (EW), Novo Nordisk (NVO), Johnson & Johnson (JNJ) ve Medtronic (MDT) bu iki konferans sebebiyle ilgi görebilecek şirketler arasında gösteriliyor. 

TSİ 15.30 – ABD mart ayı istihdam verileri açıklanacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha