Piyasa Öncesi

Yatırımcı Takvimi – 1 Mayıs Haftası

May 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 1 Mayıs Haftası

1 Mayıs – Pazartesi

Volatilite – Elektrikli araç sektöründe faaliyet gösteren şirketlerden gelecek bilançolar öncesi EVgo (EVGO), Faraday Future Intelligent (FFIE) ve Blink Charging (BLNK)’in kısa pozisyonları arttı. 

Bilanço – Arista Networks (ANET), On Semiconductor (ON), NXP Semiconductor (NXPI), MGM Resort (MGM) ve Global Payments (GPN) bugün bilanço açıklaması beklenen şirketler arasında. 

Veri Raporları – Çinli elektrikli araç üreticileri Nio (NIO), Li Auto (LI) ve XPeng (XPEV) aylık teslimat rakamlarını açıklayacak. 

2 Mayıs – Salı

Bilanço – Bugün bilanço açıklayacak önemli isimler arasında Pfizer (PFE), Starbucks (SBUX), Ford Motor (F), Marriott International (MAR) ve Uber Technologies (UBER) yer alıyor. 

TSİ 19.30 – Allegion (ALLE) bugün Yatırımcı & Analist Günü düzenleyecek. Yönetim, şirketin uzun vadeli stratejisini ele alacak. 

3 Mayıs – Çarşamba

Bilanço – Bilançoların devam ettiği çarşamba günü; Qualcomm (QCOM), CVS Health (CVS), Kraft Heinz (KHC) ve MetLife (MET) birinci çeyrek rakamlarını açıklayacak. 

Etkinlik – The WSJ, The Future of Everything konferansı düzenlenecek. Konferansa Ford CEO’su Jim Farley, Slack CEO’su Lidiane Jones ve Hilton Worldwide (HLT) CEO’su Christopher Nassetta’nın konuşmacı olarak katılması bekleniyor. 

TSİ 21.00 – Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) faiz kararını açıklayacak. 

TSİ 21.30 – FED Başkanı Jerome Powell, faiz kararı sonrası basın toplantısı düzenleyecek.

4 Mayıs – Perşembe

Bilanço – Bugün Apple (AAPL), Anheuser-Busch (BUD), Booking (BKGN), DraftKings (DKNG) ve Fortinet (FTNT) bilanço açıklayacak. 

TSİ 8.45 – Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararını açıklayacak. Analistler, bankanın faizi 25 ile 50 baz puan artırmasını bekliyor. 

5 Mayıs – Cuma

Bilanço – Haftanın son gününde Enbridge (ENB), Cigna Group (CI) ve CBOE Global Markets (CBOE) bilanço açıklayacak. 

TSİ 15.30 – Nisan ayı işgücü verileri açıklanacak. Bu dönemde istihdamın 175 binden 236 bine yükselmesi, işsizlik oranının da 3,5%’ten 3,6%’ya çıkması bekleniyor. 

Yatırımcı Takvimi - 1 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha