Tesla

Yatırımcı Günü Öncesi Tesla Hisselerindeki Görünüm

February 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcı Günü Öncesi Tesla Hisselerindeki Görünüm

Önde gelen elektrikli araç analistlerinden Adam Jonas, yatırımcıların Tesla (TSLA) hissesini 52 haftanın en düşük seviyesini ikiye katlamasının ardından ucuz fiyattan alma fırsatını kaçırmış olabileceğine inanıyor. Hisse bu yıl büyük bir geri dönüş yaşıyor.

Morgan Stanley analisti perşembe günkü bilgilendirme yazısında, “Tesla hisseleri için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notumuzu yinelemiş olsak da ‘değerleme’ fırsatı penceresinin artık kapandığına inanıyoruz. Bu seviyeden daha yukarıya tırmanması için 1 Mart Yatırımcı Günü’nün ardından daha somut bir söylem değişikliği gerekecek” ifadelerini kullandı.

Morgan Stanley’nin 12 aylık ortalamada 220 dolarlık fiyat hedefi cuma günkü kapanış fiyatının 11% yukarısına işaret ediyor. Hissenin büyük toparlanmasının ardından Wall Street’te Tesla konusunda temkinli olan tek isim Jonas değil. Refinitiv’e göre tüm analistlerin 12 aylık ortalama konsensüs fiyat hedefi yaklaşık 193 dolar seviyesinde ve bu rakam hissenin cari fiyatının 3% düşebileceğine işaret ediyor.

Analist, makroekonomik koşulların şirketteki olumlu gelişmeleri bastırabileceğinden endişe ediyor. Enflasyonun artması ve faiz oranlarının tekrar yükselmeye başlaması halinde, gelecekte büyük bir gelir artışı sağlayacağı vaadiyle işlem görmekte olan Tesla gibi bir büyüme hissesi, diğer hisselere kıyasla daha büyük zarar görebilir.

Yatırımcı Günü Öncesi Tesla Hisselerindeki Görünüm

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC