BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Astor’dan 10 Milyon Dolarlık Şarj İstasyonu Planı

Ocak 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yatırım Haberi: Astor’dan 10 Milyon Dolarlık Şarj İstasyonu Planı

Astor Enerji’nin finans, yatırımcı ilişkileri, muhasebe ve mali işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Doğan Bloomberg HT’ye konuştu.

Olcay Doğan; “İhracatta üretim sürecimizi geliştirecek yatırımlar yapacağız. GES yatırımlarımıza devam ederken aynı zamanda şarj istasyonları tarafına 10 milyon dolarlık bir yatırım planlıyoruz. Yeni yatırımlarla yurt içinde ve yurt dışında pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Astor Enerji’nin Halka Arz Büyüklüğü 2,63 milyar TL Oldu

11-12-13 Ocak 2023 tarihleri arasında talep toplamanın gerçekleştiği Astor Enerji halka arzında toplam 210 milyon TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşti.

Astor halka arzında yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 60,9 kat, şirket çalışanlarına tahsis edilen payların 1,03 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 22,3 katı, yurtdışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen paylarına ise 5,8 katı talep geldi.

Dağıtıma esas tahsisat oranlarının ise yurtiçi bireysel yatırımcılar için 39,2%, şirket çalışanları için 4%, yurt içi kurumsal yatırımcılar için 44,3% ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ise 12,5% olarak gerçekleşti.

Astor Enerji 18 Ocak 2023 tarihi itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Ayrıca bakınız; Astor Enerji Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı