Borsa Haberleri

Yapı Kredi’den 500 Milyon Dolarlık Borçlanma

Mart 27, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yapı Kredi’den 500 Milyon Dolarlık Borçlanma

Yapı Kredi (YKBNK), 500 milyon dolarlık ilave ana sermayeye dahil edilebilir borçlanma aracı ihracı gerçekleştirdi.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu borçlanma aracına iki katından fazla talep geldi.

Ocak ayında 650 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, 500 milyon dolarlık bugünkü işlemle birlikte 2023 yılının üçüncü çeyreğinin sonundan itibaren uluslararası piyasalardan yaklaşık 2 milyar dolar kaynak temin ettiklerini kaydetti.

Yapı Kredi’nin ilave ana sermayeye dahil edilebilir borçlanma aracı ihraç edilmesi işleminde Abu Dhabi Commercial Bank, Bank of America, Citibank, Emirates NBD, Morgan Stanley ve Standard Chartered görev aldı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Bloomberg HT