BIST Şirket Haberleri

Yabancıların Bankacılık Sektöründeki Favori Hisseleri (Aralık)

January 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Yabancıların Bankacılık Sektöründeki Favori Hisseleri (Aralık)

Yabancı yatırımcılar Borsa İstanbul’da aralık ayında bankacılık sektöründe net 217 milyon 968 bin 926 TL alım yaptı. Bu, yabancıların sanayi sektöründen sonra en çok net alım yaptığı sektörün bankacılık olduğuna işaret etti.

Yabancılar Aralıkta Ne Kadar Alım Yaptı?

Yabancı yatırımcılar, aralık ayında Borsa İstanbul’da 23 milyar 921 milyon 010 bin 690 dolarlık alış ve 23 milyar 355 milyon 834 bin 020 dolarlık satış gerçekleştirdi. Bu verilere göre yabancı yatırımcı, borsada 565 milyon 176 bin 670 dolarlık net alım gerçekleştirmiş oldu.

BofA, “Türk Bankalarına İlgi Arttı” Demişti

Diğer yandan Bank of America Analisti David Taranto, Türk bankalarıyla ilgili yayımladığı analizde yatırımcıların ilgisinin son dönemde arttığına dikkat çekmişti.

Taranto, “Ortak görüş, Türkiye’nin normalleşme temasına en iyi bankaların ayak uyduracağı yönünde” açıklamasını yapmıştı. Diğer yandan BofA, Garanti Bankası (GARAN), Akbank (AKBNK), Yapı Kredi (YKBK) ve İş Bankası (ISCTR) için “Al” tavsiyesi vermişti.

İçeriğin tamamını okumak için tıklayın.

🏦Yabancıların Favori Banka Hisseleri

Yabancı yatırımcıların aralık ayında en çok net alım yaptığı 5 bankayı senin için derledik:

1- Akbank (AKBNK), 107,4 milyon TL

2- Yapı Kredi (YKBNK), 48,3 milyon TL

3- İş Bankası (ISCTR), 31,3 milyon TL

4- Garanti Bankası (GARAN), 14,03 milyon TL

5- Vakıf Bank (VAKBN), 8,9 milyon TL 

Yabancıların Bankacılık Sektöründeki Favori Hisseleri (Aralık)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Finnet2000