Borsa Yorumları

Wells Fargo’nun 4. Çeyrek Favorilerinden Bir Hisse 60% Ralli Yapabilir

October 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wells Fargo’nun 4. Çeyrek Favorilerinden Bir Hisse 60% Ralli Yapabilir

Yatırımcılar yıl sonuna yaklaşırken, Wells Fargo 2023’ün dördüncü çeyreği için en beğendiği hisseleri paylaştı.

Artan faiz oranlarına ilişkin belirsizlik hisselerin temmuz sonundaki zirvesinden bu yana düşmesine neden olsa da, S&P 500 bu yıl hâlâ 10,8% artıda. Nasdaq ise ocak ayından bu yana 26% değer kazandı.

Piyasalardaki belirsizliğin yol açtığı soru işaretlerine rağmen, Wells Fargo analistleri geçtiğimiz günlerde önümüzdeki üç ay için en beğendikleri isimleri paylaştı:

  • Apellis Pharmaceuticals (APLS
  • Microsoft (MSFT)
  • L3Harris Technologies (LHX)
  • Caesars Entertainment (CZR)
  • Ollie’s Bargain Outlet (OLLI)

💉 Hedef fiyatı 62% artış ima eden Apellis, bankanın favorilerinden biri. Biyofarmasötik şirketin hisseleri, yeni onaylanan Syfovre göz enjeksiyonları ile ilgili bir dizi güvenlik endişesi ortaya çıktığı için bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 20% değer kaybetti. Ancak analist Derek Archila, en kötünün artık geride kalmış olabileceğini düşünüyor:

Ekim ortasındaki güncellemede retinal vaskülit vakalarının stabilize edilmesinin Syfovre’nin güvenliğine ilişkin endişeleri hafifletmesini beklediğimiz için önümüzdeki 6-9 ay boyunca hissenin risk/getiriyi  beğeniyoruz. Ayrıca şirket, üçüncü çeyreğe ilişkin konsensüs satış tahminlerini aşma yolunda görünüyor, ki bunun Wall Street tarafından yeterince takdir edilmediğini düşünüyoruz.” 

💻 Wells Fargo’nun, teknoloji alanında en çok beğendiği isim de Microsoft oldu. Analist Michael Turrin, 2024’te çift haneli gelir artışı, Azure bulut bilişim platformuna yönelik duyarlılığın artması ve yapay zekâ hizmetlerine daha fazla yatırım yapılmasını temel katalizörler olarak göstererek, MSFT’de önümüzdeki 12 ay içinde 25% artış beklediğini belirtti.

✈️ Havacılık ve savunma teknolojisi şirketi L3Harris Technologies de analist Matt Akers’ın 30% artış tahminiyle listede yer aldı.

Akers, “LHX’in makro sorunlarını (tedarik zinciri/işgücü/enflasyon) daha kısa döngülü işi nedeniyle benzerlerinden daha hızlı çözmesini bekliyoruz ve bu gerçekleştiğinde, gelirlerde önemli bir artış görüyoruz.” dedi. 

Wells Fargo’nun 4. Çeyrek Favorilerinden Bir Hisse 60% Ralli Yapabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC