Borsa Yorumları

Wells Fargo’nun 3. Çeyrek için “AL” Dedikleri

Wells Fargo’nun 3. Çeyrek için “AL” Dedikleri
Google News Icon Takip Et

Wells Fargo’nun hisse araştırma ekibi, yeni çeyrek başlarken yatırımcıların yüzünü güldürecek bazı fikirlerini paylaştı. –

Bankanın bu çeyrekteki listesinde, hisse fiyatlarını yükseltebilecek yakın vadeli katalizörlere sahip sekiz isim yer alıyor. 

Yatırımcıların ilk yarıdaki güçlü kazançların 2024’ün sonlarında da devam edip etmeyeceğini sorguladığı bu dönemde, S&P 500 ilk altı ayda 14%’ten fazla yükselirken, yapay zekâ çılgınlığıyla teknoloji ağırlıklı Nasdaq da 18%’in üzerinde alli yaptı. 

Bu çerçevede Wells Fargo, analistleri tarafından “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendirilen ve üçüncü çeyrekte olumlu katalizörlere sahip bu isimleri paylaşıyor:

  • Algonquin Power & Utilities (AQN)
  • Capital One Financial (COF)
  • Health Catalyst (HCAT)
  • Kroger (KR)
  • Marqeta (MQ)
  • Omnicom (OMC)
  • On Semiconductor (ON)
  • Western Digital (WDC)

Wells Fargo’ya göre Capital One, Discover birleşmesinin gerçekleşmesi halinde hisselerinde yukarı yönlü bir harekete yol açacak potansiyel bir katalizöre sahip. 

Bunun da ötesinde Wells analistlerine göre düşük gelirli kredi kartı sahipleri şu anda düşünülenden daha dayanıklı olabilir. Kredi kartı sahipleriyle ilgili endişeler Capital One’ın bu yıl düşük performans göstermesine neden oldu ve S&P 500’ün 14%’lük artışına kıyasla yalnızca 6% değer kazandı. 

Ağırlıklı olarak Capial One’ı “TUT” notu ve 10% artış öngören bir hedef fiyata sahip Wall Street genelinin aksine Wells Fargo, Capital One’ın önümüzdeki 12 ay içinde 18% ralli yapacağına inanıyor. 

Wells Fargo, diğer analog/karma sinyal çip şirketleri gibi On Semiconductor’ın da brüt kâr marjlarını iyileştiren “döngüsel bir yükselişin yeşil filizlerini görmeye başladığını” söyledi. 

Şimdiye kadar On Semi, yatırımcıların bu yıl otomotiv çip üreticilerini göz ardı etmesiyle zarar gördü. Hisseler bu yıl şimdiye kadar 14%’ün üzerinde geriledi. 

Wells Fargo’ya göre On Semi, silisyum karbür çip birimi için BYD (BYDDY) de dahil olmak üzere Çin’deki orijinal ekipman üreticilerinden önemli kazanımların duyurulmasından da faydalanabilir.

LSEG’e göre Wells Fargo’ya paralel Wall Street de On Semi’nin potansiyeli konusunda iyimser. Ortalama hedef fiyat, şirket hissesinin 16% yükseleceğini ima ederken, Wells Fargo’nun hedef fiyatı ise 37%’lik bir artış öngörüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC