Borsa Yorumları

Wells Fargo’nun 3. Çeyrek Hisse Seçkisi

Temmuz 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wells Fargo’nun 3. Çeyrek Hisse Seçkisi

Yatırımcılar üçüncü çeyreğe piyasalardaki güçlü görünümle olumlu bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor ve Wells Fargo da önümüzdeki aydan itibaren yatırımcıların gözdesi olabilecek bazı hisseler sunuyor. 

Hisse piyasaları, yılbaşından beri 2008’deki küresel finans krizinden bu yana süregelen kötü performanstan toparlanıyor. Örneğin; S&P 500 14,9% yükseldi. Teknoloji hisselerindeki ralliyle Nasdaq da 30,7%’lik bir ralli yaptı. 

💯 Bu geniş çaplı kazanımlarla Wall Street bankasının analistleri, beş sektörden en iyi 11 hisse seçmiş. Wells Fargo’nun listesine giren bazı isimler de şöyle:

  • Albemarle (ALB)
  • J. B. Hunt Transport Services (JBHT)
  • Pinterest (PINS)
  • Vizio Holding (VZIO)
  • Synopsys (SNPS)

📺 Tüketici elektroniği şirketi Vizio’ya verdiği 12 aylık ortalama hedef fiyatıyla şirket hissesinde 126% artış bekleyen Wells Fargo analisti Steven Cahall, ocak ayından bu yana 12% değer kaybetse de şirketin artan bağlantılı televizyon eğilimlerinden kazanç sağlayacağını düşünüyor:

VZIO’nun akıllı TV setleri ve bağlantılı TV (CTV) işletim sistemi arasında benzersiz bir şekilde entegre olduğunu düşünüyoruz, bu da hızla büyüyen CTV pazarında para kazanılabilir aktif kullanıcılardan oluşan kurulu bir taban oluşturmanın avantajlarını bize gösteriyor.” 

📍 Teknoloji sektöründe ise Wells Fargo’nun favorisi Pinterest. Analist Ken Gawrelski, şirketin yatırımcı günü etkinliği, üçüncü çeyreğe ilişkin beklentilerin üzerinde tahminler ve Amazon ortaklığıyla artan kârlılığı sebebiyle PINS’te 23% artış öngörüyor. 

💻 Listede kendine bir yer kapan bir diğer teknoloji hissesi de Synopsys. Yarı iletken sektöründe de faaliyet gösteren yazılım hissesi, yılbaşından bu yana 34% değer kazandı. 

Wells Fargo, yarı iletkenlerdeki yapay zekâ rüzgarına bağlı olarak teknoloji sektöründeki son kasırgayı şirket için “ayda yılda bir görülen bir ürün döngüsü” olarak görüyor ve bunun hisselerde yaklaşık 17% artışa yol açabileceğini düşünüyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti