Borsa Yorumları

Wells Fargo’nun 3. Çeyrek Favorileri

Wells Fargo’nun 3. Çeyrek Favorileri
Google News Icon Takip Et

Wells Fargo hisse araştırma ekibinin yeni çeyrek başlarken yatırımcılar için cazip olabilecek bazı fikirleri var.

Yatırımcılar, ilk yarıdaki güçlü kazançların 2024’ün sonlarında da devam edip etmeyeceğini sorgularken yeni yatırımlarını planlamaya çalışıyor. S&P 500 ilk altı ayda 14%’ten fazla yükselirken, yapay zekâ çılgınlığı teknoloji ağırlıklı Nasdaq’ı 18%’den fazla bir ralliye yöneltti.

Bankanın bu çeyrekteki listesinde, hisse fiyatlarını yükseltebilecek yakın vadeli katalizörlere sahip sekiz isim yer alıyor. Wells Fargo analistleri tarafından “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendirilen ve hisse fiyatlarını yükseltebilecek yakın vadeli katalizörlere sahip sekiz isim paylaştı: 

  • Algonquin Power & Utilities (AQN)
  • Capital One Financial (COF)
  • Health Catalyst (HCAT)
  • Kroger (KR)
  • Marqeta (MQ)
  • Omnicom (OMC)
  • On Semiconductor (ON)
  • Western Digital (WDC)

💡 Wells Fargo’ya göre Capital One, Discover birleşmesinin gerçekleşmesi halinde olumlu bir potansiyel katalizöre sahip. Bunun da ötesinde analistlere göre düşük gelirli kredi kartı sahipleri şu anda düşünülenden daha dayanıklı olabilir.

Kredi kartı sahipleriyle ilgili endişeler Capital One’ın bu yıl düşük bir performans göstermesine neden oldu ve S&P 500’ün 14%’lük artışına kıyasla şirket hissesi yalnızca 6% yükseldi. 

Wells Fargo, ortalama analistin “TUT” olarak değerlendirdiği Capital One konusunda Wall Street’ten ayrışıyor. Yaklaşık 10%’luk bir artış öngören konsensüse kıyasla Wells Fargo’nun hedef fiyatı 18%’lik bir ralli öngörüyor.

💡 Ontario merkezli Algonquin Power & Utilities için Wells Fargo, üçüncü çeyreğin 5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip şirketin düzenlemeye tabi olmayan yenilenebilir enerji platformuna ilişkin stratejik incelemesine açıklık getirebileceğini düşünüyor.

Algonquin’in mevcut hisse fiyatı, şirketin yenilenebilir enerji işinin çok değerli olmayacağına dair bir inancı yansıtırken, Wells Fargo bunun şirkete 2,4 milyar dolar getirebileceğina inanıyor. Bankaya göre elde edilecek gelir, Algonquin’i yeniden sermayelendirmek ve büyük bir hisse geri alımına izin vermek için kullanılabilir. 

Algonquin hisseleri bu yıl şimdiye kadar 13%’ün üzerinde düştü. Ancak LSEG tarafından ankete katılan analistler hissede ortalama 15%’in üzerinde bir sıçrama öngörürken, Wells Fargo AQN’in önümüzdeki 12 ay içinde 44%’ten fazla yükseleceğini düşünüyor.

💡 Wells Fargo, diğer analog/karma sinyal çip şirketleri gibi On Semiconductor’ın da brüt kâr marjlarını iyileştiren “döngüsel bir yükselişin filizlerini görmeye başladığını” söyledi. Şimdiye kadar On Semi, yatırımcıların bu yıl otomotiv çip üreticilerini reddetmesi nedeniyle zarar gördü ve 14% değer kaybetti. 

Wells Fargo’ya göre On Semi, silikon karbür çip işi için BYD (BYDDY) de dahil olmak üzere Çin’deki orijinal ekipman üreticilerinden önemli kazanımların duyurulmasından da faydalanmaya hazırlanıyor.

Wall Street de On Semi konusunda yükseliş eğiliminde: Analistlerin konsensüsü hissenin 16% yükselebileceğini, ortalamaya göre boğa bir yaklaşıma sahip olan Wells Fargo ise 37% ralli yapabileceğine inanıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC