Borsa Yorumları

Wells Fargo, Küçük Ölçekli Hisse Senetlerini Tercih Ediyor!

November 9, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Wells Fargo, Küçük Ölçekli Hisse Senetlerini Tercih Ediyor!

Wells Fargo’nun portföyündeki küçük ölçekli hisseler, daha büyük ölçekli emsallerine göre “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” göstermeye hazır. 

Analist Christopher Harvey, küçük ölçekli ve yüksek kaliteli portföyünün, yılbaşından ekim ayı sonuna kadar 5,9% değer kaybederek 16,9% düşüş kaydeden Russell 2000 endeksinden daha iyi performans gösterdiğini açıkladı. 

Analist, pazartesi günü müşterilerine gönderdiği bir bilgilendirme yazısında, “Geçen yıl, piyasa değeri düşük olan kaliteli hisselerin yanlış fiyatlandırılmış olduklarını, makro ortamın büyük piyasa değerine sahip hisselere nazaran küçükleri öne çıkarmadığını düşündüğümüzü söylemiştik. Esasında yüksek kalite yaklaşımına hâlâ güveniyoruz ve küçük ölçekli hisselerin büyükleri artık geride bırakmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Harvey, küçük ölçekli hisselerin teknik olarak gereğinden fazla düşmüş olduğunu, ancak “daha cazip” değerlemelerle “yükselmeye” başladıklarını söyledi. 

Ayrıca küçük ölçekli şirketlerin hisse başı kazanç revizyonlarının “fark attığını”, yani kendilerini değişmekte olan ekonomik ortama büyük piyasa değerli şirketlere kıyasla çok daha hızlı uyarladıklarını da ifade etti. Hisse başına kâr düşüşü için hazırlık yapmaya daha erken başlayan şirketlerin nispeten daha iyi risk-kazanç oranı vadettiğini vurguladı. 

Bu hamle, Wells Fargo’nun şubat ayında küçük ölçekli hisselerin büyümesiyle ilgili pozitife dönüşünden daha büyük bir adım. Küçük ölçekli şirket portföyünün S&P 500’e paralel ilerlemesi ve Russell 1000 Büyüme Endeksi’nden daha yüksek performans göstermeye başlaması nedeniyle bu hamlenin yapıldığının altını çizdi. 

Portföy, Wells Fargo tarafından “yüksek kaliteli” küçük ölçekli olarak nitelendirilen yaklaşık üç düzine hisseden oluşuyor. Kalite seviyesi ile ilgili karar aşamasında net borç, FVAÖK ve net kâr verileri dikkate alındı. 

Harvey yakın zamanda portföye Ollie’s Bargain Outlet (OLLI)’yı ve yeşil enerji şirketi Brookfield Renewable (BEP)’i da eklerken, ekipman kiralama şirketi HERC Holdings (HRI) ve ekipman üreticisi Terex (TEX)’i ön plana aldı. Ambalaj şirketi Greif (GEF) ve konut inşaat şirketi Century Communities (CCS)’i portföyden çıkarırken, IONIS Pharmaceutical (IONS)’ı geri plana aldı. 

Portföye eklenen hisselerden biri de, hisse fiyatı bu yıl ikiye katlanan downstream enerji şirketi Delek (DK). Şirketin pazartesi günü açıkladığı çeyrek mali raporu, toplam gelir ve kâr-zarar hanesi açısından beklentilerin üzerinde geldi. 

Analistin riski azaltmak adına yakın bir zamanda arka plana aldığı IONIS, yılbaşından bugüne dek 37% artış kaydetti. RNA hedefli terapileriyle tanınan biyofarmasötik şirketi, geçen hafta arterler veya damarlarda kan pıhtılaşmasıyla ortaya çıkan trombozu önlemekte kullanılacak bir ilacın 2b aşaması testlerinden olumlu sonuç alındığını duyurmuştu. 

Ancak portföyde yer alan şirketlerin tümünün bu yıl iyi iş çıkardığı söylenemez. Bir örnek vermek gerekirse eğlence sektörü şirketi IMAX 2022’de 24% değer kaybetti.

Wells Fargo, Küçük Ölçekli Hisse Senetlerini Tercih Ediyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC