Borsa Yorumları

Warren Buffett’ın Favori Üçlüsünde Hangi Hisseler Var?

May 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Warren Buffett’ın Favori Üçlüsünde Hangi Hisseler Var?

Berkshire Hathaway’in dört gözle beklenen yıllık toplantısı geçtiğimiz hafta sonu düzenlendi. ABD’nin dört bir yanından yatırımcıların akın ettiği etkinlikte yatırım gurusu Warren Buffett favori hisselerini paylaştı. 

Berkshire toplantısında neler oldu diyorsan, seni Berkshire Hathaway Yıllık Toplantısında Neler Oldu? Buffett Hangi Hisseleri Beğeniyor? başlıklı içeriğimize alalım.

Apple (AAPL) ve Coca-Cola (KO) halihazırda Buffett’ın gözdeleri arasında. Buffett, etkinlikte “Sahip olduğumuz diğer hisselerden çok daha iyi” dediği Apple’ın iPhone ürününü de olağanüstü bir ürün olarak tanımladı. 

Buffett’ın diğer favori ve yorumları şöyle:

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM): Taiwan Semiconductor dünyanın en iyi yönetilen ve en önemli şirketlerinden biri. Bu cümlenin aynısını 10 ila 20 yıl sonra da kurabileceğinizi düşünüyorum. En azından bence, kendi sektöründe TSMC gibi bir yarı iletken şirketi bulamazsınız.

Bank of America (BAC): Bank of America’yı ve yönetimini beğeniyorum, bu yüzden tutmaya devam ediyorum. Ancak gelecekte ne olacağını tahmin edebilir miyim? Hayır, çünkü son aylarda gördüklerim pek beklenen şeyler değildi.

Occidental Petroleum (OXY): Occidental’ın tam kontrolünü almak için bir teklifte bulunmayacağız ancak sahip olduğumuz hisselerden memnunuz. Gelecekte belki daha fazlasına sahip oluruz, belki olmayız ancak hisse başına 59 dolarlık satın alımımız beni OXY sahibi olduğum için mutlu ediyor.

Warren Buffett’ın Favori Üçlüsünde Hangi Hisseler Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC