Walt Disney, İkinci Çeyrekte Disney+ Zararını Daralttı

Mayıs 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Walt Disney, İkinci Çeyrekte Disney+ Zararını Daralttı

Walt Disney (DIS), ikinci çeyrekte analist projeksiyonlarına paralel bir hisse başı kâr ve gelir açıkladı. Şirket bu çeyrekte Disney+ zararını daraltmayı başardı.

Walt Disney, İkinci Çeyrekte Disney+ Zararını Daralttı

Disney+ aboneliklerindeki fiyat artışı, kaybedilen 4 milyon kullanıcının yarattığı boşluğu kapatmaya yardımcı oluyor. Walt Disney, 21,8 milyar dolar ile gelirini geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğine kıyasla %13 büyüttü.

Disney, medya ve yayın gelirlerini %3, uluslararası eğlence parkı, ürün satışları ve lisans gelirlerini de yıldan yıla %17 artırarak, sürdürülebilir büyümeyi devam ettirdi.

  • Disney+’ın kullanıcı başına geliri de 7,14 dolar ile %20 artış gösterdi.

CEO Bob Iger’in, Walt Disney’e geri dönüşünün ardından iki çeyrek geçti. Iger, şirketin uzun süredir yayın operasyonlarına harcadığı nakit akışını yavaşlatmak istiyor.

  • Disney, 2Ç’de pazarlama masraflarını yeniden yapılandırarak 100 milyon dolara yakın tasarruf etti.

Şirket halihazırda 7 bin işten çıkarmaya hazırlanırken, bu hamleyle 5,5 milyar dolar daha tasarruf edileceğini açıklıyor. Son olarak Disney, diğer yayın şirketi Hulu’yu, Disney+ ile entegre edip aynı uygulama içinde sunmanın planlarını yapıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu analist notu hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Walt Disney Q2 Earnings Report

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti