Borsa Yorumları

Wallstreet Analistlerinin Favori Global Hisseleri

March 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wallstreet Analistlerinin Favori Global Hisseleri

ABD yatırımcılarının favori küresel hisse senetlerini bulmak için, Tüm Ülkeler Dünya Endeksi’ni tarayarak aşağıdaki kriterlere uyan hisseleri bulmaya çalıştık:

  • Takip eden analistlerin en az 55%’inin “AL” notu vermiş olması
  • 12 aylık fiyat hedefi ortalamasına göre 15% ve üzerinde artmış olması
  • En az 8 analistin takip listesinde olması
  • Nasdaq veya New York Borsası’nda işlem görüyor olması

Peru bankası Credicorp (BAP) listemize girenlerden biri. FactSet verileri, takip eden analistlerin 62%’sinin hisseyi “AL” notuyla tavsiye ettiğini ve analistler tarafından belirlenen ortalama fiyat hedefinin önümüzdeki 12 ayda 26%’dan fazla yükseliş potansiyeline işaret ettiğini gösteriyor.

Yılın başından bu yana 2,8% gerileyen hisse, geçtiğimiz yıl 14%’ün üzerinde değer kaybetmişti. Morgan Stanley tüm bu kayıplara rağmen Credicorp (BAP)’un, “yönetimin icraat kabiliyetlerine dayalı olarak mevcut zorlu koşullarda ilerleme kaydedebilecek birinci sınıf bir bankacılık franchise’ı olmaya devam ettiğini” açıkladı.

Dijitalleştirilmiş aracılık ve varlık yönetimi alanında faaliyet gösteren Çinli şirket Futu Holdings (FUTU) de listemize girdi. Takip eden analistlerin yaklaşık 70%’i hisseyi “AL” notuyla tavsiye ederken, belirledikleri ortalama fiyat hedefi bu hissenin yaklaşık 20% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor. Yeni yıla çok hızlı bir giriş yapan FUTU hisseleri 23,6%’lık bir ralli gerçekleştirdi. Geride bıraktığımız 12 ayda 49,6% yükseliş kaydetti.

Listemize girenlerden biri de ABD, Çin ve Avrupa’da faaliyet gösteren Legend Biotech (LEGN). Hisseler 2023’te 7%’den fazla düşmüş olsa da analistler yakın zamanda şirketten bir geri dönüş bekliyor. Legend Biotech (LEGN) için belirlenen 12 aylık ortalama fiyat hedefi 56,6%’lık bir yükselişe işaret ediyor. Takip eden analistlerin yaklaşık 81%’inden fazlası hisseye “AL” notu veriyor.

Listemizdeki bir diğer isim olan dijital akış şirketi Joyy (YY), takip eden analistlerin neredeyse %80’inden “AL” notu aldı. Hisse için belirlenen 12 aylık ortalama fiyat hedefi hissenin yukarı yönlü 44% salınım gösterebileceğine işaret ediyor.

Wallstreet Analistlerinin Favori Global Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC