Borsa Yorumları

Wall Street’teki Birleşme ve Satın Alma Trendinin Parlayan İsimleri

Wall Street’teki Birleşme ve Satın Alma Trendinin Parlayan İsimleri
Google News Icon Takip Et

Morgan Stanley, son dönemlerde Wall Street’te ivme kazanmaya başlayan birleşme ve satın alma anlaşmaları dalgasından bazı finansal hisselerin kazançlı çıkmasını bekliyor. 

📈 Analist Andrei Stadnik, ikinci çeyrekte geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre tamamlanan birleşme ve satın alma anlaşmaları sayısının 16% arttığı gerçeğine dikkat çekiyor. Stadnik’a göre daha fazla anlaşma yapılması, bir dizi varlık yöneticisi, banka ve danışman için oldukça iyi bir haber. 

2024’ün birleşme ve satın alma faaliyetinin onlarca yıllık çöküşünden sonra yeniden canlandığı bir döneme işaret ettiğini belirten Stadnik, Morgan Stanley’in bu ayın başlarında düzenlediği finans konferansının, “sermaye piyasalarındaki toparlanmanın, tüm bileşenleri harekete geçmese bile, sağlam bir şekilde yolunda gittiği” gerçeğini desteklediğini söyledi. 

Bu umut verici görünüm karşısında analist, aşağıdaki isimlerin ABD borsalarında hareketlenen anlaşmalardan fayda sağlamasını bekliyor: 

  • TPG (TPG)
  • Blackstone (BX)
  • Bank of America (BAC)
  • Citigroup (C)
  • Goldman Sachs (GS)
  • JPMorgan Chase (JPM)
  • Evercore (EVR)
  • Lazard (LAZ)

💰 Varlık yöneticileri arasında Stadnik, Blackstone’u makroekonomi ve sermaye piyasaları için daha iyi bir zeminden “yeterince takdir edilmeyen” potansiyel bir yararlanıcı olarak nitelendirdi.

Morgan Stanley’in varlık bölümü bu hafta küresel temettü modeline hissede bir pozisyon ekledi ve hissenin “cazip bir değerlemeyle sınıfının en iyisi bir özel piyasa franchise’ına maruz kalma fırsatı” sunduğunu belirtti.

Blackstone hisseleri bu yıl genel piyasanın yükselişine karşı hareket etti ve 5%’in üzerinde değer kaybetti. Bu da geçen yılki 76%’nın üzerindeki yükselişinin bir kısmını sildi. 

LSEG’ye göre analistlerin çoğunluğu hisseyi “TUT” olarak değerlendirirken, konsensüs hedef fiyatları ise hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 3%’ün üzerinde değer kazanabileceğini ima ediyor. 

💰 Stadnik, sermaye piyasalarındaki rönesansın para merkezi bankalarına ağırlık vermek için önemli bir neden olduğunu söyledi. Analist, bu grup içinde Goldman Sachs’ı bu temadaki “en saf isim” olarak nitelendirdi.

Goldman Sachs hisseleri bu yıl 15%’ten fazla yükseldi. Hisseyi ağırlıklı olarak “AL” olarak değerlendiren Wall Street’in konsensüs hedef fiyatı ise Goldman’ın önümüzdeki bir yıl içine yaklaşık 1% gerileyeceğini öngörüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC