Bültenler

Wall Street’teki Artış Eğilimi 3. Gününde de Devam Ediyor

Wall Street’teki Artış Eğilimi 3. Gününde de Devam Ediyor
Google News Icon Takip Et

Borsalar çarşamba gününe de artışla başlayarak Wall Street’i üç günlük kazanç serisini devam ettirdi.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,21%, S&P 500 0,23% ve Nasdaq 0,28% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Bugünkü hareketler, yatırımcıları hayal kırıklığı yaratan bazı verilerin ardından geldi. ADP, özel sektör işverenlerinin ağustos ayında 177 bin kişiye istihdam sağladığını açıkladı. Bu rakam, temmuz ayında revize edilen 371 bin rakamının oldukça altında kaldı. Ayrıca Dow Jones’un 200 binlik tahminini de ıskaladı.

Bu, yatırımcıların beklenenden daha zayıf ekonomik veriler hisseler için iyi haber olarak değerlendirdiği ikinci gün olma niteliğini taşıyor. 

Dün, başlıca ABD hisseleri hayal kırıklığı yaratan tüketici güveni rakamlarının açıklanmasının ve temmuz ayı için ABD’deki iş ilanlarında tahmin edilenden daha büyük bir düşüşün ardından ralli yaptı. Bu durum, yatırımcılar arasında FED’in yakın zamanda politika duruşunu hafifletebileceği umudunu uyandırdı.

👀 Ne Dediler?

Carson Group stratejisti Sonu Varghese, borsada dünkü hareketin “yatırımcıların faizler ve FED politikası konusunda endişeli olduğu zamanlarda görülen ‘kötü haber iyi haberdir’ tipi bir ortama geri dönüşü simgelediğini” söyledi. Varghese, “Ekonomik verilerdeki herhangi bir yumuşama, getiriler üzerinde daha az yukarı yönlü baskıya neden olur ve bu da hisseleri destekler.” dedi. 

📊 Hisse Hareketleri

Vinfast (VFS), dün günü 44%’lük bir düşüşle tamamladıktan ve yüksek değerlemesinden 80 milyar dolardan fazlasını sildikten sonra bugün açılışta 16% yükseldi. 

Ambarella (AMBA) hisseleri, şirketin karışık ikinci çeyrek sonuçları ve piyasa beklentilerinin altında kalan üçüncü çeyrek öngörülerini yayınlamasının ardından 20%’nin üzerinde değer kaybetti. 

Hovnanian Enterprises (HOV) bugün açıkladığı güçlü mali üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 10%’un üzerinde arttı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC