Borsa Yorumları

Wall Street’te Popüler: Goldman’ın Yıldızı Parlayan Hisseler Seçkisi

November 27, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’te Popüler: Goldman’ın Yıldızı Parlayan Hisseler Seçkisi

Hedge fonların artan popülaritesi, hisseler için yakın gelecekte güçlü bir performans sinyali olabilir ve görünüşe göre akıllı para avcıları şu an Goldman Sachs’ın bazı seçimlerini oldukça beğeniyor.

Wall Street bankası, yasal kayıtlara dayanarak dördüncü çeyreğin başında 2,4 trilyon dolarlık uzun ve kısa hisse pozisyonuna sahip 735 hedge fonun varlıklarını analiz etti. Goldman daha sonra, çeyrek boyunca hedge fon sahiplerinin sayısında en büyük artışı gösteren bir dizi Russell 1000 hissesi belirledi.

⭐ Goldman’a göre bu yıldızı parlayan isimler, son yirmi yılda popülerliklerinin artmasını takip eden çeyreklerde tipik olarak sektördeki rakiplerinden daha iyi performans göstermeye devam etti. Banka, son çeyrekteki isimlerin son aylarda Russell 1000’i geride bıraktığını da ekledi. 

Dilersen detaylara dalmadan önce Goldman’ın yıldızı parlayan hisse önerilerine bi’ göz atalım:

  • Kenvue (KVUE)
  • Eli Lilly (LLY)
  • United States Steel (X)
  • Abbott Laboratories (ABT)
  • D. R. Horton (DHI)
  • American Water Works (AWK)
  • Quanta Services (PWR)
  • Home Depot (HD)
  • Splunk (SPLK)
  • Capri Holdings (CPRI)

💊 Goldman’a göre, Johnson & Johnson’ın (JNJ) bu yılın başlarında bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başlayan tüketici sağlığı şirketi Kenvue, geçtiğimiz çeyrekte toplam 48 hedge fon tarafından portföylere eklendi.

Yeni obezite karşıtı ilaçların yarattığı coşku, Eli Lilly’yi de yıldızı parlayan hisseler listesinin zirvesine taşıdı. Bu ayın başlarında ABD Gıda ve İlaç İdaresi, Eli Lilly’nin kilo kaybı tedavisi için geliştirdiği tirzepatid ilacını onayladı ve hâlihazırda talebin yüksek olduğu pazarda ilacın daha da geniş kullanımının önünü açtı.

🏠 Home Depot da geçtiğimiz çeyrekte kayda değer hedge fon alımlarından yararlandı. Ev projeleri perakendecisi, geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek mali bilançosunda beklentileri aşan bir gelir açıkladı.

🤝 Hedge fonları ayrıca geçtiğimiz çeyrekte Splunk ve Capri Holdings olmak üzere iki şirket birleşmesine hücum etti. Splunk’ın hisseleri, eylül ayında Cisco’nun (CSCO) şirketi yaklaşık 28 milyar dolar değerinde tamamı nakit bir anlaşmayla, hisse başına 157 dolara satın alacağını duyurmasının ardından ciddi bir ralli yaptı.

Ağustos ayında Coach’un sahibi Tapestry ise, Michael Kors ve Jimmy Choo’nun ana şirketi Capri Holdings’i satın almak için 8,5 milyar dolarlık bir anlaşmaya vardığını açıklamıştı.

Wall Street’te Popüler: Goldman’ın Yıldızı Parlayan Hisseler Seçkisi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC