Borsa Yorumları

Wall Street’in Tavsiye Ettiği Teknoloji Hisseleri

December 12, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’in Tavsiye Ettiği Teknoloji Hisseleri

Genel olarak sert bir yıl geçiren teknoloji sektöründe çok ucuz fiyatlarla işlem gören bazı hisseler Wall Street analistleri tarafından oldukça beğeniliyor.

Bu görüş, uzun vadeli yatırımcıların bu hisseleri almaları ve fırtınayı beklemeye başlamaları için doğru zamanın gelmiş olabileceği anlamına geliyor. 

Bu listede yer alan isimler arasında en çok değer kaybetmiş olan hisse PayPal (PYPL). Takip eden analistler, hissenin şu anki seviyesine kıyasla 42% yükselebileceğini düşünüyor. 

Raymond James eylül ayında PayPal hisselerinin görünümünü sektör seviyesinden “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltmişti. Hissenin defansif büyüme potansiyeli, güçlü serbest nakit akışı, temiz bilanço tablosu ve yüksek 2023 beklentileriyle, piyasada belirsizliğin hâkim olduğu bu dönemde yatırımcıların almak isteyecekleri bir hisse olduğu belirtildi. 

Kurumdan yapılan açıklamada ayrıca, yılın başından bu yana 60%’tan fazla değer kaybeden şirketin cari değerlemesi nedeniyle alım için doğru zamanın geldiği de ifade edildi. 

Analistlerin ortalama fiyat hedefi anlamında en çok yükseliş kaydetmesi beklenen şirket Match Group (MTCH) oldu.

Analistler hissenin cari seviyelerine kıyasla 45% değer kazanacağını öngörüyor. Hisse halihazırda 52%’den fazla düşük fiyatla işlem görüyor. 

Morgan Stanley’den Lauren Schenk 2 Kasım tarihli bilgilendirme yazısında, Match Group’un yılın sonuna doğru yaklaşılırken güvenli olduğunu ve 2023 arefesinde alınabilecek güçlü bir internet hissesi olduğunu belirtti.

Analist yazısında, “kendi işini kendi görme hikâyesi, art arda yaşanan hızlanma ve bazı başka olumlu faktörler sayesinde, bu makro belirsizliğe rağmen cazip değerleme yaklaşımımızdaki en iyi 2023 hikâyelerinden biri olmaya aday” ifadelerine yer verdi. Kurumun hisseye ilişkin notu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”. 

Analistler tarafından hisseleri 34%’ten fazla yükselmesi beklenen teknoloji şirketi Alphabet de listeye giren isimler arasında. Hisse bu yıl 35%’ten fazla değer kaybetti. Takip eden analistlerin 75,5%’inden “AL” notu alan hisse yatırımcılar arasında oldukça popüler. 

Şirket geçtiğimiz günlerde bir röportajda hissenin pozisyon almak için ideal ve “çok ucuz” olduğunu söyleyen Leon Cooperman’ın desteğini de almıştı. 

Yarı iletken hisseleri Advanced Micro Devices (AMD) ve Qualcomm (QCOM) da listede yer aldı. Sektör için zor geçen son birkaç yılın ardından analistler 2023’ün daha iyi bir yıl olacağını tahmin ediyor.

4 Aralık tarihli bir notta, takip ettikleri yarı iletken sektöründe cazip bir risk-ödül oranı gördüklerini belirten KeyBanc analistleri, Advanced Micro Devices ve Qualcomm’u da beğendikleri hisseler arasında gösterdi. Genel olarak analistlerin beklentisi bu hisselerin sırasıyla 26% ve 25% değer kazanacağı yönünde.

Listede yer alan son isim, analistlerin şu anki seviyesine kıyasla yaklaşık 20% değer kazanacağını öngördüğü Electronic Arts (EA) oldu.

Wall Street’in Tavsiye Ettiği Teknoloji Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC