Borsa Yorumları

Wall Street’in Güçlü Getirileriyle Beğendiği Hisseler

Ağustos 7, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’in Güçlü Getirileriyle Beğendiği Hisseler

Wall Street, piyasalar en azından kısa vadede baskı altındayken, yatırımcıların fırtınayı atlatabilecek ve uzun vadeli büyüme potansiyeli sunan hisselerden oluşan bir portföy oluşturmaları gerektiğini düşünüyor. 

Bu kapsamda, aşağıda TipRanks’e göre Wall Street’in en iyi analistleri tarafından seçilen üç hisseyi inceleyebilirsin.

🍕 Domino’s Pizza (DPZ): Domino’s Pizza, ikinci çeyrek için karışık bir bilanço açıkladı ve şirket, analist beklentilerinin altında kalan gelirleri için pazar sepeti fiyatlandırmasındaki düşüşü ve düşük sipariş hacimlerini suçladı.

Bununla birlikte BTIG analisti Peter Saleh, Domino’s için “AL” notunu ve 465 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını koruyor. 

Domino’s’un en iyi hisse seçimlerinden biri olduğunu belirten Saleh, özellikle Uber (UBER) ile yapılan ortaklık, ödül programındaki değişiklikler ve pepperoni dolgulu peynirli ekmeğin piyasaya sürülmesinin, dördüncü çeyrekte ve 2024’te satışları artırmasını bekliyor.

👥 Meta Platforms (META): Sosyal medya platformu geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı ve üçüncü çeyrek için beklentilerin üzerinde bir öngörüde bulunarak, dijital reklam pazarındaki koşulların iyileştiğine işaret etti.

Bilançonun ardından Monness analisti Brian White, Meta’nın 275 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 370 dolara yükseltti ve şirketin, ikinci çeyrek bilançosunun güçlü uygulamalarını ve büyük maliyet iyileştirme önlemlerini yansıttığını söyleyerek “AL” notunu korudu.

Meta’nın kısa video özelliği Reels’teki ivmenin altını çizen analist, Reels’in uygulamalar genelinde yıllık 10 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini belirtti. White ayrıca Threads’in beklenenden daha çok ilgi görmesi ve şirketin yapay zekâya yaptığı yatırımların öneminden bahsetti.        

White, yatırımcıları düzenleyici riskler konusunda uyarsa da uzun vadede “Meta’nın dijital reklam trendinden faydalanacağını, yapay zekâ ile inovasyonlar yapacağını ve metaverse oluşumuna katılacağını” söyledi.

🎧 Spotify (SPOT): Spotify’ın ikinci çeyrek geliri ve üçüncü çeyrek beklentileri analistlerin beklentilerinin altında kalsa da analist Brian White, aylık aktif kullanıcı sayısının (MAU) yıldan yıla 27%’lik anlamlı bir artışla 551 milyona ulaşarak “saygıdeğer” olduğunu düşünüyor.

Spotify’ın aboneliklerin fiyatını artırma kararını yorumlayan White, fiyat artışlarının eylül ayından itibaren çoğu aboneyi etkileyeceğini, bu nedenle üçüncü çeyrek üzerinde küçük bir etkiye sahip olduğunu ancak dördüncü çeyrek performansına anlamlı bir şekilde katkıda bulunacağını belirtiyor.

Analist, yoğun bir rekabet ortamı olduğunu kabul ederek, “Spotify, platformunu geliştirerek, büyük bir dijital reklam pazarından yararlanarak, ses tekliflerini genişleterek ve maliyet yapısını iyileştirerek olumlu bir uzun vadeli trend izliyor.” yorumunu yapıyor. 

White, şirketin 2024 tahminlerini de yükseltti ve SPOT hisseleri için “AL” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 160 dolardan 175 dolara taşıdı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti