Borsa Yorumları

Wall Street’in Gözü Demiryolu Hisselerinde

May 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street’in Gözü Demiryolu Hisselerinde

Haftanın ilk gününde demiryolu sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerin notunu yükselten analistler, belli ki burada fırsatlar görüyor. 

Dün Citigroup; CSX (CSX), Norfolk Southern (NSC) ve Union Pacific’in (UNP) notlarını “AL” olarak güncelledi. Citi’nin yeni 12 aylık ortalama hedef fiyatları da söz konusu şirketler için sırasıyla 14,5%, 18% ve 19% artış beklendiğini gösteriyor. 

Citi analisti Christian Wetherbee, demiryolu sektörünün dibi görmeye yakın olduğunu ve sektöre fayda sağlayabileceğini düşündüğü kamyon sektörüne paralel bir şekilde faaliyet göstereceğini düşünüyor.

Wetherbee, “ABD demiryollarının hacim artışına daha fazla odaklanmasıyla, grubun kamyon pazarındaki değişikliklere önceki döngülere göre daha yakından bağlı olduğunu düşünüyoruz. 2024’teki toparlanmayla birlikte değerleme ve hisse fiyatlarında artış bekliyoruz.” diyor.

Bir isim öne çıkıyor: Citi’nin notunu yükselttiği Norfolk, görünüşe göre Wall Street’teki diğer analistlerin de gözünden kaçmamış. 

Norfolk’un notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelleyen Wells Fargo, şirket hissesinin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 250 dolar olarak belirlemiş. 

Wells Fargo analisti Allison Poliniak-Cusic, daha önce elverişsiz maliyet yapısı sebebiyle zorlanan Norfolk’un, sektörle karşılaştırıldığında görece ucuz değerlemesiyle artık doğru yönde olduğunu düşünüyor. 

Wall Street’in Gözü Demiryolu Hisselerinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC