Borsa Yorumları

Wall Street’in Favori “Warren Buffett” Hisseleri

Kasım 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street’in Favori “Warren Buffett” Hisseleri

Warren Buffett liderliğindeki Berkshire Hathaway’in (BRKA), portföyü Wall Street analistlerinin de sevdiği şirketlerle dolu.

Bu ayın başlarında Berkshire Hathaway, 3. çeyrek bilançosunda kârını 40% artırdığını açıklamıştı. Ayrıca bu çeyrekte 157,2 milyar dolar ile 2021’in üçüncü çeyreğindeki 149,2 milyar dolarlık rekor nakit seviyesini de geride bıraktı. Holdingin hisseleri yılbaşından bu yana 17% yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

Analistlerin Favorileri

Wall Street analistleri de Warren Buffett’ın liderliğindeki Berkshire Hathaway’in portföyünde yer alan favori hisselerini belirledi. Analistlerin en az 55%’inin “AL” notu vermesi ve hedef fiyat tahminlerine göre hisselerin önümüzdeki yıl 15% artışa işaret etmesi ise bu hisselerin belirlenmesindeki kriterler oldu. 

Analistlerin seçtiği hisseler ise şu şekilde: 

  • Amazon (AMZN)
  • Snowflake (SNOW)
  • Chevron (CVX)
  • Louisiana-Pacific (LPX)
  • Nu Holdings (NU)
  • T-Mobile (TMUS)

Amazon, bu liste içerisinde en öne çıkarılan isim ve analistlerin 84%’ü şirket hisseleri için “AL” notu veriyor. Ayrıca analistlerin verdiği hedef fiyat tahminlerinin ortalaması da hisselerin güncel fiyatına oranla 22% artışa işaret ediyor. 

Amazon yakın zamanda Snap (SNAP) ile kullanıcıların Snapchat uygulaması içerisinde Amazon’dan alışveriş yapabileceği bir anlaşma yapmıştı. 

Analistlerin listeye dahil ettiği bir diğer teknoloji şirketi ise Snowflake. Analistlerin yaklaşık 56%’sı şirket hisseleri için “AL” notu veriyor. Ayrıca analistlerin verdiği hedef fiyat tahminlerinin ortalaması da hisselerin güncel fiyatına oranla 19% artışa işaret ediyor. Snowflake hisseleri yılbaşından bu yana yaklaşık 18% artış gösterdi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti