Borsa Yorumları

Wall Street’in Favori Çip Hisseleri: 3 Tanesi 30% Rall Yapabilir

Wall Street’in Favori Çip Hisseleri: 3 Tanesi 30% Rall Yapabilir
Google News Icon Takip Et

Yarı iletken hisseleri, Nvidia’nın (NVDA) yapay zeka çiplerine olan güçlü talep sayesinde büyük bir artış kaydetti ama Wall Street, sektördeki diğer isimlerin de liderlik yarışında iddialı olabileceğini düşünüyor.

🚀 Bu hisseleri arasında 1,1 trilyon dolarla en büyük piyasa değerine sahip olan Nvidia, 2023’te şimdiye kadar yaklaşık 230% değer kazandı. Şirketin ikinci çeyrek bilançosu Wall Street’i, şimdiye kadar rekorlar kıran bir yıla rağmen yapay zekâya olan talebin çip stoklarını daha da yükseltebileceği konusunda heveslendirdi.  

Bu görünümden yola çıkarak Wall Street analistlerinin yarı iletken sepetindeki favori isimleri taradık. Aşağıdaki listede yer alan isimler, izlendikleri analistlerin en az 55%’inden “AL” notuna sahip ve 12 aylık ortalama hedef fiyatları da en az 15%’lik bir artışa işaret ediyor:

  • Advanced Micro Devices (AMD)
  • Entegris (ENTG)
  • Microchip Technology (MHCP)
  • MKS Instruments (MKSI)
  • Marvell Technology (MRVL)
  • Nvidia (NVDA)
  • On Semiconductor (ON)

🎯 Nvidia hisselerindeki ortalama hedef fiyat, listedeki isimler arasında en yüksek yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor. Analistler, hisselerin çarşamba günkü kapanışına göre 33% daha yükselebileceğini tahmin ediyor. NVDA’yı izleyen analistlerin 72%’si hisseye “AL” notu veriyor. 

🎯 Advanced Micro Devices listedeki ikinci en büyük piyasa değerine sahip isim. Wall Street’in hisseler üzerindeki ortalama hedef fiyatı, Nvidia gibi hissenin yaklaşık 30% artabileceğini gösteriyor. AMD ocak ayından bu yana 57% yükseldi.

  • Rosenblatt, cuma günkü notunda hem AMD hem de Nvidia’yı en iyi yapay zekâ isimleri olarak tanımladı. Yine de AMD hisseleri, Nvidia destekli kazanımların sönmesiyle bugün hafif geriledi.

🎯 On Semiconductor hisseleri ağustos ayında 15% gerileyerek hafif tökezledi ancak analistler hissenin 30%’un üzerinde bir yukarı yönlü potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Hisse, 2023’te bugüne kadar 45% artış gösterdi.

🎯 Marvell Technology, analistlerin 83%’üyle listedeki en yüksek “AL” notuna sahip hisse. MRVL’ye yönelik ortalama hedef fiyatlar, yaklaşık 16%’lık bir artış ima ediyor.

Susquehanna, çarşamba günkü bir notunda geleneksel ağ, depolama ve tüketici segmentlerinde devam eden ılımlı seyrin, yapay zekâ büyüme potansiyelinin bir kısmını dengeleyebileceğini belirtti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC