Borsa Yorumları

Wall Street’in Favori Cazip Temettü Hisseleri

Wall Street’in Favori Cazip Temettü Hisseleri
Google News Icon Takip Et

2024’ün ilk yarısında S&P 500, yaklaşık 15% yükselişiyle görece iyi bir yarı yıl geçirdi. Fakat yatırımcılar için hâlâ ucuz ve sağlam temettü hisseleri bulma fırsatı sürüyor.

Fed’in yılın ilerleyen dönemlerinde faiz oranlarını düşürmeye başlamasının beklenmesiyle birlikte Hazine tahvili getirilerinde de düşüş bekleniyor. Bu da, temettü hisselerinin daha cazip bir seviyeye gelmesine neden olabilir. 

Biz de FactSet verilerini kullanarak analistlerin en az 60%’ının “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu verdiği temettü hisselerini taradık. Bu hisseler, Wall Street tarafından sevilmenin yanı sıra genel piyasa endeksinin üzerinde bir temettü getirisi sunuyor. 

İşte o hisseler:

 • VICI Properties (VICI)
 • Hasbro (HAS)
 • Host Hotels & Resorts (HST)
 • Sempra (SRE)
 • Omnicom Group (OMC)
 • MetLife (MET)
 • BlackRock (BLK)
 • Mondelez (MDLZ)
 • Baker Hughes (BKR)
 • SLB (SLB)
 • Merck (MRK)
 • Allstate (ALL)
 • ConocoPhillips (COP)

Listede yer alan VICI Properties ve Host Hotels & Resorts, sırasıyla 5,9% ve 4,5% getiri sağlayan gayrimenkul yatırım şirketleri olarak öne çıkıyor. 

Gayrimenkul sektörü, bu yıl 4%’ten fazla düşüşle ekside seyreden tek S&P sektörü oldu. Ancak Wall Street’teki pek çok analist, bu şirketlerde hâlâ fırsatlar görüyor: Vici Properties’i izleyen analistlerin yaklaşık 88%’i, hisseyi “AL” olarak değerlendirirken, Host Hotels & Resorts’u izleyen analistlerin 78%’i de hisse için “AL” diyor. Her iki hisse içinde de ortalama analistlerin hedef fiyatı, yaklaşık 25% artışa işaret ediyor.

Host Hotels & Resorts’un hisseleri bugüne kadar 8%’den fazla düşerken, Vici Properties yaklaşık 11% değer kaybetti.

Öte yandan kamu hizmetleri bu yıl artıda seyretti. S&P kamu hizmetleri sektörü bugüne kadar 7%’den fazla artış kaydetti.

Toplam 3,3% temettü verimine sahip olan Sempra (SRE), hâlâ indirimli olarak işlem gören bir isim olarak listede öne çıkan hisseler arasında. Sempra’yı izleyen analistlerin 77%’si hisseye “AL” notu veriyor ve analistlerin ortalama hedef fiyat tahmini ise 10%’luk bir artışa işaret ediyor. 

Sempra bu yıl şu ana kadar 1%’den fazla artış gösterdi.

Enerji sektörü ise bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 9%’un üzerinde artış göstererek iyi bir performans sergiledi denilebilir. Yılbaşından bu yana ConocoPhillips (COP) yaklaşık 1% ve SLB (SLB) yaklaşık 9% düşüş yaşarken, Baker Hughes 3% yükseldi.

Ancak analistler bu hisselerin daha yüksek seviyelere ulaşabilmek için yeterli alana sahip olduğunu düşünüyor. Analistlerin ortalama hedef fiyat tahminleri; ConocoPhillips’te 27%, SLB’de 41,5% ve Baker Hughes’de yaklaşık 18% potansiyel artışa işaret ediyor. 

Son olarak oyuncak şirketi Hasbro (HAS) ise 4,8% temettü getirisi ile öne çıkan bir başka isim oldu. Analistlerin yaklaşık 68%’i hisseye yönelik “AL” notu veriyor. Ayrıca ortalama hedef fiyat tahminleri de yaklaşık 22% artışa işaret ediyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC