Al Sinyali Veren Hisseler

Wall Street’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

June 13, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

Yıla çeşitli karmaşalarla başlayan yatırımcılar yazın gelişini kutlarken, bir iyi haber de Wall Street analistlerinden geliyor. Bazı yatırım bankaları, yatırımcılara piyasalar tarafından pek takdir edilmeyen üç hisseye “AL” notu verdiği hisseler öneriyor. 

🎳 Bowlero (BOWL): Stifel analisti Steven Wieczynski, şirket yönetimiyle yapılan kısa bir toplantının ardından boğa (artış beklentisi) pozisyonu alıyor. 

Şirkete “AL” notu veren Stifel ayrıca yatırımcıların “büyük baskı” altında olmasına rağmen Bowlero hissesini gözden kaçırmamaları gerektiğini düşünüyor.

Wieczynski, “Bu hisseye olan inancımız daha da arttı ve hisselerin büyük ölçüde değerinin altında işlem gördüğüne inanıyoruz.” dedi.

Tüketici harcamalarındaki yavaşlamanın hissede halihazırda fiyatlandığını ve bunun hissedarları biraz rahatlatması gerektiğini belirten analiste göre, Bowlero’nun Lucky Strike’ı satın alması da piyasa tarafından yeterince takdir edilmiyor.

Wieczynski, “BOWL’un, hem şirketin ana ürününün cazibesi hem de yönetimin üst düzey daralma durumunda kârlılığı korumak için kullanabileceği kaldıraçlar açısından, izlediğimiz diğer şirketler kadar veya onlardan daha iyi bir gerileme dönemini atlatmak için benzersiz bir donanıma sahip olduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🏡 Zillow (ZG): Stephens analisti John Campbell’a göre Zillow’daki “cazip alım fırsatı devam ediyor.”

Campbell, Zillow yönetiminin öncelikle “beş sütunlu” bir stratejiye odaklanarak faaliyet gösterdiğini belirtti ve “Hareketli parçalara gelince, bu girişimler etkileşimi, işlemleri ve işlem başına geliri artırmak için tasarlandı. ZG’nin 2025 finansal hedeflerine ulaşması için bunların hepsinin artması gerekecek.” dedi.

Analist yine de şirket uzun vadeli finansal hedeflerine ulaşamasa bile yatırımcıların hisseyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyor. 

Campbell’in “AL” notu verdiği Zillow hissesi, yılbaşından bu yana 39% yükseldi ancak Stephens’a göre daha da yükselebilecek alanı var.

💳 MarketAxess (MKTX): Atlantic Equities analisti Simon Clinch, yatırımcılara kredi piyasalarında faaliyet gösteren elektronik ticaret platformu MarketAxess’teki dip fırsatlarını değerlendirmelerini öneriyor.

Şirketin mayıs ayı işlem hacmi raporuna ilişkin yaptığı incelemenin yatırımcılar için önemli bir fırsat yarattığını söyleyen Clinch, “Analizlerimiz, nisan ve mayıs aylarında gözlemlenenden daha istikrarlı fiyatlandırma ve pazar payı eğilimleri ortaya koyuyor. Bu da bize mevcut geçici piyasa çıkmazının ötesinde büyüme konusunda güven veriyor.” yorumunu yapıyor. 

Clinch baskıların devam ettiğini kabul etmekle birlikte, “uzun vadeli büyüme fırsatının cazibesini koruduğunu” düşünüyor. 

MarketAxess hissesi bu ay 1,5% yükselse de Atlantic Equities’e göre “uzun vadeli fırsatlar hala oldukça cazip.”

Clinch “Her türlü zayıflığı uzun vadeli yatırımcılar için pozisyon oluşturma fırsatı olarak görüyoruz ancak sabırlı olmak gerekiyor.” diyor.

Wall Street’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC