Al Sinyali Veren Hisseler

Wall Street’in “AL” Dediği Hisseler

May 29, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Wall Street’in “AL” Dediği Hisseler

Wall Street analistleri, ABD’deki bu karmaşık günlerde yatırımcıların yaz dönemi ve sonrasında “sahip olmaları gerektiği” bazı hisseler açıkladı. 

Aralarında Fastly (FSLY), Clean Energy Fuels (CLNE), Amazon (AMZN) ve ConocoPhillips (COP) gibi şirketlerin yer aldığı bu hisseler, Wall Street’in önde gelen analistlerine göre yüksek bir artış potansiyeline sahip.

⚡️ Fastly: Bank of America analisti Tal Liani’ye göre Fastly, “uzun vadeli başarı için zemin hazırlıyor.

Şirketin bulut bilişim platformunun yılın ikinci çeyreği ve sonrası için konumlandığını belirten Liani, “Birkaç olumlu eğilim, Fastly’nin toparlanma yolculuğunda istikrara işaret ediyor.” diyor. 

Bu eğilimler arasında Fastly’nin yeni müşteri sayısındaki yıllık artışın yanı sıra, yatırımlardaki düşüşün şirketin teknoloji iyileştirmeleri yapmasına olanak tanıması sıralanabilir.

Liani ayrıca Fastly’nin “pazardaki yeni müşteri çekme sorununu ortadan kaldıracak ve platform genelinde çapraz satışı teşvik edecek daha basit ürün paketleme ve fiyatlandırma katmanlarını kullanıma sunduğunu” belirtiyor. 

Yılbaşından bu yana 88% ralli yapan şirketin mayıs ayında da güçlü bir bilanço açıkladığını ekleyen analist, bu güçlü görünüme rağmen Fastly’nin önündeki yolun açık olduğunu düşünüyor:

“Fastly’nin toparlanma sürecini desteklemeye devam edece olumlu temelleri ve güçlü yönetimini göz önüne alarak ‘AL’ notumuzu ve 26,50 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatımızı koruyoruz.

♻️ Clean Energy: Raymond James analisti Pavel Molchanov, doğal gaz dağıtıcısı Clean Energy’nin “kârlılık iyileşmesinin yılın ikinci yarısına doğru toparlandığını” belirtiyor. 

Faaliyetlerini geleneksel doğal gaz operasyonlarının ötesine genişletme sürecinde olan şirket için bunun iyi bir işaret olduğunu düşünen Molchanov, “Clean Energy’nin iş modeli, yalnızca bir yakıt dağıtıcısı olarak mevcut statüsünden, 2023’te (yenilenebilir doğal gazın) kurum içi üretimine başlamaya doğru çeşitleniyor” diyor. 

Bu süreçte bazı belirsizliklerin olduğunu kabul eden Molchanov, sabırlı yatırımcıların bu büyüme hikayesi sonucunda ödüllendirileceğini söylüyor. 

Raymond James, nisan ayında şirketin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak yükseltmişti. 

🛍️ Amazon: Mizuho, bu hafta başında e-ticaret devi Amazon’u yılın ikinci yarısının en iyi şirketleri listesine aldı.

Mizuho analisti James Lee, son gözlemlerinin “Amazon Web Services’ın üretken yapay zekâ talebinin ürün farklılaşması nedeniyle hızlandığını” söyledi.

AWS’nin kullandığı bu yapay zekâ türüne yönelik talebin finansal hizmetler ve medya sektörlerinde güçlü olduğunu belirten Lee, “Dahası, üretici yapay zekâ geleneksel bilişime göre çok daha yüksek fiyatlanıyor, bu da gelirler ve kârlılıkta artış anlamına geliyor.” yorumunu yapıyor. 

AWS’nin 2023 boyunca büyümeye devam etmesini bekleyen Lee, Amazon’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 145 dolardan 160 dolara taşıdı. 

💡 ConocoPhillips: Goldman Sachs’tan “AL” notu alan şirket, analistlerin yılın ikinci yarısı için olumlu bir görünüm beklediği üç büyük şirketten biri. 

Şirketin güçlü birinci çeyrek bilançosu sonrası notunu koruyan analistler, “Büyük ABD şirketleri arasında COP hissesinin avantajlı olduğunu düşünüyoruz.” diyor. 

Wall Street’in “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC