Borsa Yorumları

Wall Street’e Göre Uygun Fiyatlı Büyüme Hisselerini Almak için Tam Zamanı

June 7, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’e Göre Uygun Fiyatlı Büyüme Hisselerini Almak için Tam Zamanı

Jefferies’e göre ABD ekonomisinin sağlığını koruduğu ve Fed’in faiz politikasına ilişkin belirsizliğin devam ettiği bu dönemde, büyümeyi makul bir fiyata sunan hisseleri satın almak yatırımcılar için kazançlı bir hamle olabilir.

Analistlere göre hisse yatırımcıları için geleceğe yönelik en iyi yol, uygun fiyatla büyüme sağlayan hisselere yönelmekten geçiyor. Jefferies’ten Desh Peramunetilleke, “Piyasanın faiz indirimi beklentilerine dayalı olarak değer ve büyüme arasında gidip geldiği bir yılda, uygun fiyatlı büyüme hisseleri nihai kazanan oldu.” ifadelerini kullandı.

📝 Jefferies yakın zamanda uygun fiyatlı büyüme hisseleri kategorisine giren ve güçlü kazanç momentumuna sahip hisselerin bir listesini paylaştı. Analistler, bu hisselerin yatırımcılara uzun vadede sürdürülebilir üstün performans sunabileceğini belirtiyor.

Bu listeyi oluşturmak için Jefferies; piyasa değeri 2 milyar doların üzerinde ve PEG oranı 1,5’un altında altında olan hisseleri incelemiş. İşte o isimler:

  • Netflix (NFLX)
  • Nvidia (NVDA)
  • Pinterest (PINS)
  • Texas Roadhouse (TXRH)
  • Abercrombie & Fitch (ANF)
  • Vulcan Materials (VMC)
  • Progressive (PGR)

📺 Jefferies listesinde yer alan ilk isim Netflix oldu. Şirket hisseleri, bu yıl yaklaşık 32% değer kazandı ve PEG oranı da 0,9 oldu. 

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda hem Morgan Stanley hem de Evercore analistleri, Netflix hisselerine yönelik notlarını olumlu olarak güncellediler.

Morgan Stanley analisti Benjamin Swinburne, “Süregelen güçlü net kâr ve gelir, ücretli paylaşımın gücün ana itici gücü olduğu endişelerini hafifletmeli.” ifadelerini kullandı.

💾 Analistlerin listesinde yer alan bir diğer isim de şu sıralar yapay zekâ teknolojisinin “Rock Star”ı olarak anılan Nvidia. Yarı iletken devinin hisseleri, 2024 yılbaşından bu yana yaklaşık 120% yükseldi ve PEG oranı da 0,6 oldu. 

Nvidia yalnızca mayıs ayında, mali yılın ilk çeyreğindeki kâr ve gelir artışının desteğiyle neredeyse 27% artış gösterdi ve hisse başına 1.000 doları aştı. 

Daiwa analisti Louis Miscioscia geçen hafta Nvidia’nın hedef fiyatını 900 dolardan 1.325 dolara yükseltti ve “Nvidia neden bir kazanan oldu? Çünkü temel olarak yapay zekânın ihtiyaç duyduğu şeyi inşa etti.” yorumunu yaptı.

Wall Street’e Göre Uygun Fiyatlı Büyüme Hisselerini Almak için Tam Zamanı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC