Borsa Yorumları

Wall Street’e Göre Düşmesine Rağmen Kazanmaya Hazır 6 Hisse

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street’e Göre Düşmesine Rağmen Kazanmaya Hazır 6 Hisse

S&P 500 endeksi, ekim ayının sonlarına doğru geldiği en düşük noktasından yaklaşık 15% yükselerek rekor zirvesine doğru yaklaşıyor. Yatırımcılar da gözlerini bu noktada S&P 500 endeksi içerisinde görece hâlâ ucuz olan hisselere çevirmiş olabilir.  

Evercore stratejistlerine göre bu hisseleri bulmanın iyi bir yolu var: Düşüş yaşayan fakat hâlâ güçlü kazanç elde etme eğiliminde olan hisselere bakmak!

Bu nedenle Evercore stratejistleri, S&P 500’e benzer bir endeks olan Russell 1000’deki hisse senetlerini tarayarak, düşüş yaşayan ancak iyi bir kazanç gücüne sahip hisselerin bir listesini çıkarmış. Evercore stratejistleri listeyi hazırlarken 2022’nin başından itibaren hisselerin en az 10% değer kaybetmiş olmasını kıstas olarak aldı.

Evercore’un listesinde yer alan şirketler:

  • Citigroup (C)
  • Comcast (CMCSA)
  • Trex (TREX)
  • PPG Industries (PPG)
  • Paychex (PAYX)
  • Qorvo (QRVO)

Analistin Hisselere Yönelik Yorumları

FactSet verilerine göre medya şirketi Comcast (CMCSA), 2022’den bu yana yaklaşık 14% düştü ve son 20 çeyreğin hepsinde hisse başına kâr tahminlerinin altında sonuçlar açıkladı. Analistler ise CMCSA için; önümüzdeki üç yıl içinde yıllık satış büyümesinin 2026 yılına kadar 126 milyar dolara ulaşacağını ve bu durumun yayın ve televizyon abonelik hizmetlerinde artan gelirle dengeleneceğini söylüyor.

Şirketin serbest nakit akışının çoğunu (bu yılki beklenti 13,9 milyar dolar) hisse geri alımı için kullanmasıyla, analistlere göre Comcast’ın hisse başına kârı 12% artarak 2026’da 5,40 dolara kadar çıkabilir. 

Trex (TREX) ise 2022’deki fiyatından yaklaşık 42% değer kaybetti. Ayrıca geçtiğimiz sekiz çeyreğin yedisinde de hisse başına kâr tahminlerinin altında sonuçlar açıkladı. Analistler; şirket satışlarının 2025 yılına kadar 11% büyüyerek 1,35 milyar dolara çıkmasını öngörüyor. Yine analistlere göre hisse başına kâr artan işletme marjlarının etkisiyle 2025 yılına kadar yıllık 17% artarak 2,55 dolara çıkabilir.

Analistler, şirketin geri dönüştürülebilir malzemeleri giderek daha fazla kullanarak maliyetleri sınırlaması nedeniyle brüt kâr marjlarının önümüzdeki yıllarda artmasını bekliyor.

Wall Street’e Göre Düşmesine Rağmen Kazanmaya Hazır 6 Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barrons