Borsa Yorumları

Wall Street Yıldızlarının 3 Favorisi

Eylül 5, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Wall Street Yıldızlarının 3 Favorisi

Eylül ayı tüm hızıyla başlarken makro ortam biraz zorlu görünüyor olabilir ancak analistlerin uzun vadede güven duydukları birkaç hisse var.

Analistleri geçmiş performanslarına göre sıralayan bir platform olan TipRanks tarafından derecelendirilen Wall Street’in en iyileri, yatırımcılar için üç cazip hisse sunuyor. Dilersen bu hisselere birlikte bakalım:

1️⃣ Nvidia (NVDA): Üretici yapay zekâ coşkusunun grafik işlem birimlerine ya da GPU’larına olan talebi artırmasıyla bu yıl olağanüstü bir ralli yaşayan çip devi Nvidia’yla başlayalım. 

Şirket, kısa bir süre önce Wall Street’in beklentilerini alt üst eden ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı; gelirler, bir önceki yılın çeyreğine göre iki kattan fazla arttı.

JPMorgan analisti Harlan Sur, ikinci çeyrek mali sonuçları öncesi Nvidia’ya yönelik beklentilerin hâlihazırda yüksek olduğunu ve şirketin veri merkezi ürünlerine yönelik önemli talep sayesinde tahminlerin çok üzerinde sonuçlar ve öngörüler sunduğunu belirtti.

Analist, veri merkezi segmentinde devam eden güç, yaklaşık 14 milyar dolarlık ek otomatik gelir hattı ve önümüzdeki 3 ile 4 yıl içinde yazılım, lisanslama ve abonelik gelirlerinden elde edilecek 1 milyar ile 2 milyar dolarlık ek gelir sayesinde şirketin kazanç gücünün önümüzdeki birkaç yıl içinde yıllık 30%’un üzerinde artmasını bekliyor.

NVDA’nın 12 aylık ortalama hedef fiyatını 500 dolardan 600 dolara yükselten ve “AL” notunu yineleyen Sur, “Üretici yapay zekâ ve büyük dil/dönüştürücü modellerinin oluşturulması, Nvidia’nın hızlandırılmış bilgi işlem/ağ platformları ve yazılım çözümlerine olan talebi artırmaya devam ediyor.” diyor. 

2️⃣ Marvell Technology (MRVL): WAll Street uzmanlarının listesinde yer alan bir diğer yarı iletken hissesi de Marvell Technology. Şirket gelirleri bir önceki yıla göre azalsa da ikinci mali çeyrekte analistlerin beklentilerini aşmayı başardı. 

Yönetim, üçüncü mali çeyrekte yapay zekâ ve bulut altyapısının etkisiyle ardışık gelir artışının hızlanmasını bekliyor.

Deutsche Bank analisti Ross Seymore, bilançosunun ardından MRVL’nin 70 dolarlık hedef fiyatını ve “AL” notunu korudu. Analist, şirketin ılımlı bir üst düzey performans sergilediğini ve yapay zekâ ile ilgili uygulamalardaki sağlam ivmenin makro gelişmelere yönelik zayıflığı dengelediğini belirtti.

Seymore, “Genel olarak, MRVL’nin yapay zekâ/bulut, 5G ve otomotiv alanlarındaki güçlü seküler büyüme trendlerine hitap eden cazip bir altyapı ürünleri portföyüne sahip olduğuna inanmaya devam ediyoruz.” yorumunu yaptı. 

Analist, Marvell’in altyapı ürünlerinin, depolama, kablolu ve şirket içi işletmelerdeki nihai bir döngüsel iyileşme ile birleştiğinde, şirketin 2024 takvim yılına doğru büyümesini önemli ölçüde hızlandırmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

3️⃣ Palo Alto Networks (PANW): Sırada, mali dördüncü çeyrek bilançosunda beklentileri aşan siber güvenlik sağlayıcısı Palo Alto Networks var. Şirket gelirleri, bir önceki yıla göre 26% artarak 1,95 milyar dolara ulaştı.

TipRanks’te 8.500’den fazla analist arasında 584. sırada yer alan BMO Capital Markets analisti Keith Bachman, şirketin öncü güvenlik sağlayıcılarıyla çözümleri birleştirme eğiliminin, tehdit ortamı geliştikçe ve üretici yapay zekâ veri toplama ihtiyacını vurguladıkça devam edeceğini düşünüyor. 

Analist, müşterilerin entegre çözümler ve birleşik veri modelleri aradıkça PANW’ın üç platformunun (Strata, Prisma ve Cortex) her birini giderek daha fazla benimsediğini vurguluyor. 

Hissenin “AL” notunu koruyan ve hedef fiyatını 235 dolardan 275 dolara yükselten Bachman, “PANW portföy gücünün ve harcamalar konsolidasyonunun, şirketin uzun vadeli hedeflerinin temel itici güçleri olduğuna inanıyoruz.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC