Borsa Yorumları

Wall Street: “S&P 500 5.000’i Görecek, Bu Hisselere Dikkat”

August 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street: “S&P 500 5.000’i Görecek, Bu Hisselere Dikkat”

Wall Street’ten bazı analistler, S&P 500’e yönelik boğa (artış beklentisi) konumlarını güçlendirerek endekse yönelik fiyat hedeflerini yükseltiyor. Bu da bazı hisseler için büyük bir artış potansiyeli anlamına gelebilir.

Örneğin Oppenheimer, S&P 500 hedef fiyatını yükselten son şirket oldu. Şirket, yılsonu S&P 500 fiyat hedefini 4.400’den 4.900’e çıkardı. Citi de geçen hafta S&P 500 hedefini 4.000’den 4.600’e yükseltmişti. Citi ayrıca, 2024 ortası hedefini de 4.400’den 5.000’e yükseltti.

Finansal hizmetler şirketi Sanders Morris Harris diğerlerine göre daha yüksek bir artış bekliyor. Şirketin başkanı George Ball, S&P 500’ün yılsonuna kadar 5.000’e çıkabileceğine inandığını söyledi. Bu da, endeksin salı günkü kapanışa göre yaklaşık 9%’luk bir artış anlamına geliyor. Endeks bu yıl, yaklaşık 20% yükseldi.

Ball, “Etrafınıza bakarsanız, kurumsal bilançoların şaşırtıcı derecede güçlü olduğunu görebilirsiniz. Bir yıl öncesiyle yapılan karşılaştırmaların ürün fiyatlarındaki zayıflığı yansıttığı enerji sektörü dışında, hizmet ve imalat sektörlerinin çoğu tahmin edilenden daha iyi durumda.” diyor.

Ball bu noktada bazı şirketlerin de iyi konumlandığına inanıyor. Ball, büyük teknoloji hisseleri bu yılki kazançların çoğuna katkıda bulunsa da diğer iyi konumlamış “ancak devasa olmayan” teknoloji hisseleri için oldukça umutlu. 

Ball, “Büyümek için daha fazla alana sahipler ve gelir artışından ziyade kârlılık arayışındalar.” diyor ve orta düzeyde piyasa değerine sahip sağlık şirketi Teladoc (TDOC), reklam teknolojileri şirketi The Trade Desk (TTD) ve e-ticaret şirketi MercadoLibre’yi (MELI) öneriyor. 

S&P 500 enerji alt sektörü bu yıl düşük bir performans göstererek bugüne kadar yalnızca 1% değer kazandı. Ancak Ball, enerji hisselerinin 2023’ün geri kalanında “sinsi kazançlar” için hazır göründüğünü düşüyor.

Ball, bu alanda 7,5% getiri sağlayan ve petrol fiyatlarından “doğrudan etkilenmeyen” Enterprise Products Partners’ı (EPD) beğeniyor.

Wall Street: “S&P 500 5.000’i Görecek, Bu Hisselere Dikkat”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC