Borsa Yorumları

Wall Street Bu Hisselerin Hedef Fiyatını Yükseltti: Birinde 80% Artış Bekleniyor

April 5, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street Bu Hisselerin Hedef Fiyatını Yükseltti: Birinde 80% Artış Bekleniyor

Borsalardaki rallinin ikinci çeyreğin ilk günlerinde bir mola vermesinin ardından Wall Street analistleri, bu hafta ABD’de üç hissenin hedef fiyatlarını yükseltti.

Bu hedef fiyat değişiklikleri, bu yılın ilk çeyreğini kapsayan bir sonraki bilanço sezonu öncesinde geldi.

💊 MacroGenics (MGNX)

Yatırım bankaları bu hafta biyofarmasötik şirketi MacroGenics hedef fiyatlarını hedeflerini yükselterek, hisse için konsensüs olarak önümüzdeki 12 ay içinde 83%’lük bir yukarı yönlü potansiyel verdi.

2000 yılında kurulan ABD merkezli şirket, kanser tedavisi için antikor bazlı terapötikler araştırıyor ve geliştiriyor.

Analistler bu hafta, şirketin vobra-duo ilacına ilişkin son deneme verilerinin “büyük ölçüde iyileştirilmiş” bir güvenlik profili gösterdiğini ve bunun “etkinlikte bir artışa yol açabileceğini” söyledi. Vobra-duo, solid tümörleri tedavi etmek üzere tasarlanan bir tedavi.

3 Nisan’da müşterilerine gönderdiği bir notta, “Daha düşük üretim kesintileri ve doz azaltmaları ile iyileştirilmiş bir güvenlik profilinin, önceki verilere kıyasla daha iyi etkinliğe yol açabileceğini vurguluyoruz.” diyen JMP analisti Silvan Tuerkcan’ın 22 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissede 22%’lik bir artış öngörüyor. 

💳 Shift4 Payments (FOUR)

New York’ta listeli ödeme şirketinin hisseleri, yönetim kurulunun birkaç devralma teklifini, tekliflerin şirkete “yeterince değer biçmediği” endişesiyle reddetmesinin ardından geçtiğimiz ay yaklaşık 15% değer kaybetti.

Yatırım bankaları ise, bu satış dalgasının hisseyi “çok cazip” seviyelere çekmesi nedeniyle müşterilerini bu fırsattan yararlanmaya çağırdı.

DA Davidson analisti Peter Heckmann, Shift 4 CEO’su Jared Issacman’ın “halka açık bir şirket olmanın bazı dikkat dağıtıcı unsurlarını ortadan kaldırmak için” 2023 yılında şirketi özelleştirme konusundaki açıklığına işaret etti.

Analistler ayrıca Shift 4’un, Visa (V) ve MasterCard’ın (MA) işletmelerden alınan kredi ve banka kartı ücretlerini sınırlamak için ABD hükümetiyle yaptığı 30 milyar dolarlık anlaşmadan da faydalanabileceğini öne sürdü.

Dan Dolev liderliğindeki Mizuho Securities analistleri ise 26 Mart’ta müşterilerine gönderdikleri bir notta, “Üye işyerleri belirli kredi kartlarından ek ücret aldığı ölçüde, en büyük faydalanıcıların hacim üzerinden kazanç sağlayan üye işyeri alıcıları olabileceğine inanıyoruz.” yorumunu yaptı.

ℹ️ Semtech (SMTC)

CFRA da Semtech hisseleri için hedef fiyatını 25 dolardan 32 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu. Bu düzenleme, Semtech’in üç aylık bir zarar gösteren ancak aynı zamanda önümüzdeki çeyreklerde potansiyel toparlanma belirtileri veren son mali performansını takip ediyor.

CFRA analistleri, Semtech gelirinin ocak çeyreğinde en düşük noktaya ulaştığını ancak nisan çeyreği için 3,7%’lik bir büyümeye işaret ettiğini belirtti. Bu beklenti, şirketin kanal envanterini düzeltme çabalarına ve özellikle yapay zekâ iş yükleri olmak üzere veri merkezi talebindeki umut verici beklentilere dayanıyor.

İleriye bakıldığında, CFRA yılın ikinci yarısında Semtech’in gelirlerinde daha agresif bir toparlanma bekliyor. Bu tahmin, nisan çeyreğindeki düşüşe rağmen toparlanacağı öngörülen endüstriyel siparişlere ve mevsimsel faktörlerden faydalanması muhtemel olan tüketici segmentine dayanıyor. 

Wall Street Bu Hisselerin Hedef Fiyatını Yükseltti: Birinde 80% Artış Bekleniyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC