Borsa Yorumları

Wall Street: Bu Hisseler Yükselişin Eşiğinde

September 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street: Bu Hisseler Yükselişin Eşiğinde

Ağustos ayı sona ererken, teknik analistler tarafından yakından izlenen bir grafik formasyonuna göre, bir avuç hisse yukarı yönlü bir kırılmanın eşiğinde.

Altın çapraz formasyonu olarak bilinen bu formasyon, bir hissenin 50 günlük hareketli ortalamasının daha uzun vadeli 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkmasıyla ortaya çıkıyor. Bu formasyon, Wall Street tarafından potansiyel bir yükselişin işareti olarak kabul ediliyor.

İşte bu kırılma noktasındaki hisseler:

  • Danaher (DHR)
  • Oneok (OKE)
  • Avery Dennison (AVY)
  • Valero Energy (VLO)

🔋 Valero Energy, bu formasyona yaklaşan hisselerden biri. Enerji hisseleri yılbaşından bu yana 2%’den fazla değer kazandı ve şirketin şu an 124,24 dolar seviyesindeki 50 günlük hareketli ortalaması, 125,21 dolar seviyesindeki 200 günlük hareketli ortalamasına yakın bir mesafede seyrediyor.

💉 Danaher’in hisseleri bu yıl yalnızca 0,2% değer kazandı ancak tıbbi teşhis şirketi ufukta potansiyel bir yükseliş trendine hazır görünüyor. Hissenin 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalaması en son sırasıyla 249,20 dolar ve 250,91 dolar civarında seyretti. Danaher, geçtiğimiz ay beklentileri aşan ikinci çeyrek bilançosuna rağmen 2023’e yönelik görünümünü düşürdü.

Wall Street: Bu Hisseler Yükselişin Eşiğinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC