Borsa Yorumları

Wall Street Analistleri Bu 4 Hisse için “AL” Diyor, Hedef Notları Yükseltiyor

August 21, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Wall Street Analistleri Bu 4 Hisse için “AL” Diyor, Hedef Notları Yükseltiyor

Karmaşık ekonomik veriler ve bilançolar karşısında doğru hisseleri seçmek yatırımcılar için zorlayıcı olabilir. 

Bunun için en iyi stratejilerden biri, Wall Street profesyonellerinin yatırım fikirlerini takip etmek ve başarılı hisse kararları almak için değerli bilgiler edinmek olabilir.

Durum böyleyken, biz de Wall Street’in üst düzey analistleri tarafından çok beğenilen dört hisse belirledik. Dilersen bu hisselere ve analist yorumlarına birlikte bakalım.

🛍️ Amazon (AMZN): E-ticaret ve bulut bilişim devi Amazon, bu haftanın ilk seçimi. Bu ayın başlarında şirket, analistlerin ikinci çeyrek bilanço tahminlerini aştı ve çift haneli gelir artışına geri döndü.

DBS analisti Sachin Mittal, makro zorluklar nedeniyle yedi çeyrektir zarar eden şirketin perakende segmentinin ikinci çeyrekte faaliyet kârı elde ettiğini belirtti. Analist, perakende segmentinin bu yıldan itibaren Amazon’un hisse fiyatının değer kazanmasında önemli bir itici güç olmasını bekliyor.

Mittal ayrıca küresel bulut altyapısı pazarındaki 32%’lik payıyla Amazon Web Services’ın Amazon için en değerli segment olduğunu belirtti. AWS’in ikinci çeyrekte Amazon’un toplam gelirinin yalnızca 17%’sini oluşturduğunu ancak şirketin kârının 70%’ini sağladığını da not düşelim.

Analist, Amazon’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 150 dolardan 175 dolara yükseltti ve şirketin e-ticaretteki liderlik pozisyonunu ve AWS aracılığıyla buluttaki baskın konumunun altını çizerek “AL” notunu korudu.

📱 AppLovin (APP): Mobil uygulama teknolojisi platformu AppLovin (APP), geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek bilançosunda tahminleri aşarak Wall Street’i etkiledi. Şirket ayrıca üçüncü çeyrek için beklentilerini de yükseltti.

İkinci çeyrek bilançosunun ardından Goldman Sachs analisti Eric Sheridan, AppLovin’in hedef fiyatını 25 dolardan 50 dolara taşıdı ve “AL” notunu tekrarladı. Analist, şirketin yazılım platformunun gelişiminin, iyileşen sektör trendlerinin ardından ikinci çeyrekte gelir ve kâr artışına yol açtığını belirtti.

Sheridan, şirketin en son yapay zekâ (AI) tabanlı reklam motoru Axon 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle desteklenen daha yüksek gelir artışı beklentilerini yansıtan bir şekilde faaliyet kârı tahminlerini de yükseltti.

💻 Datadog (DDOG): Bir diğer Goldman Sachs analisti Kash Rangan, bulut tabanlı bilişim teknolojileri platformunun üçüncü çeyrek için düşük gelir görünümüyle yatırımcıları korkutmasına rağmen Datadog’da yükseliş beklemeye devam ediyor.

Rangan, Datadog’un büyük müşterilerinin harcamalarındaki yavaşlamanın ve net yeni kurumsal eklemelerin hızının (önceki çeyrekte 130’a kıyasla 2023’ün ikinci çeyreğinde 80) yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Ancak analist, sağlam ürün trendleri, artan platform penetrasyonu ve ürün inovasyonundan kaynaklı iyimserliğiyle şirketin 114 dolarlık hedef fiyatını ve “AL” notunu koruyor. 

🛳️ Royal Caribbean (RCL): Kısa süre önce tüm yıla yönelik görünümünü yükselten ve rekor kıran bir ikinci çeyrek bilançosu açıklayan kruvaziyer operatörü Royal Caribbean’a geçiyoruz. Şirket, bastırılmış seyahat talebi nedeniyle iyi bir dönemin tadını çıkarıyor.

Tigress Financial analisti Ivan Feinseth, bu hafta RCL’in “AL” notunu yineledi. Analist ayrıca hedef fiyatını da 102 dolardan 139 dolara yükselterek kruvaziyer tatillerine yönelik talebe, şirketin sektör lideri konumuna ve sağlam değer teklifine dikkat çekti. 

Analist, şirketin pandeminin ardından tüketici harcamalarının seyahat ve deneyimlere doğru yeniden önceliklendirilmesinden kazanç sağlamak için iyi bir konumda olduğunu düşünüyor.

Wall Street Analistleri Bu 4 Hisse için “AL” Diyor, Hedef Notları Yükseltiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC