Borsa Yorumları

Wall Street: Altın, 2.500 Doları Görebilir

Ağustos 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street: Altın, 2.500 Doları Görebilir

Altın fiyatları, faiz oranlarının düşürülmesi ve resesyon korkularının altının güvenli liman rolünü artırmasıyla, 2024 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma yolunda ilerliyor.

Altındaki bu yükseliş umut verici ve bazı Wall Street analistleri, altının 2.500 dolar düzeyini görebileceğini öngörüyor. 

TD Securities genel müdürü Bart Melek, “Altının 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında 2.100 doların üzerine çıkacağını düşünüyorum.” diyor. Melek, bu iyimserliğinin FED’in sıkılaştırma döngüsünde potansiyel bir duraklama öngörüsüne bağlı olduğunu da ekliyor:

FED’in politikasını mevcut kısıtlayıcı modundan uzaklaştıracağına inandığım için altın konusunda pozitifim. Bunun 2%’lik enflasyon hedefine ulaşılmadan önce gerçekleşeceğine inanıyorum.

ABD vadeli altın kontratları TSİ 15.30’da 1.952 dolardan işlem görürken, spot altın da 1.920 dolar seviyesine yükseldi. 

Melek’in öngörüsünün iddialı olduğunu düşünüyorsan bir de Livermore Partners kurucusu David Neuhauser’e kulak vermelisin. 

Neuhauser, “Benim hedefim, 2024 yılı sonuna kadar altının 2.500 dolara ulaşması. Bunun büyük bir kısmı, resesyon hamlelerinin bu yılın sonlarından itibaren etkili olabileceği ve 2024’te hız kazanabileceği gerçeğiyle ilgili. 2024, altının yeni zirvelere ve ötesine ulaştığını gördüğüm yıl.” yorumunu yapıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC