Netflix

Volatiliteden Sağlam Çıkabilecek 4 Hisse!

Mart 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Volatiliteden Sağlam Çıkabilecek 4 Hisse!

Borsalar, bankacılık krizine ve FED’in tekrar faiz artırımı yapmasına tepki olarak kazanç ve kayıp arasında gidip gelen hisselerin görüldüğü oynak bir ayı geride bıraktı.

Yatırım analisti Shelby McFaddin perşembe günü yaptığı açıklamalarda, yeni bir faiz artırımının “bir bakıma piyasa duyarlılığına karşı katı bir tutum olarak algılanacağını ve borsa değerlemelerinde yansımaları olacağını” kaydederek, bir sonraki FED kararının “çok önemli” olduğunu belirtti.

Yazısında, “Her zaman olduğu gibi, geleceğe yatırım yapıyoruz. Makro ekonomik koşullar ne bizim ne de portföy şirketlerini yöneten kişilerin elinde.” ifadelerine yer verdi.

Ancak belirsizliğin arttığı bu dönemde alım fırsatlarının da olduğunu gören analist, 4 hisse için “alın” diyor: dijital yayın devi Netflix (NFLX), yazılım şirketi Salesforce (CRM), klinik araştırma şirketi Icon (ICLR), perakende şirketi Costco (COST).

Netflix (NFLX)

McFaddin’e göre, pazarın yoğunlaştığı bir ortamda rakipler küçülmeye gittiği için Netflix’in potansiyel olarak pazar payını artırma fırsatı var. Analist, büyümesini finanse etmek için fazla sermaye bulmak zorunda olmayan, nakit üreten bir şirket olduğunu vurguladı.

Icon (ICLR)

Kendi alanında en iyisi olduğunu ve bu sayede pazardaki konumunu “sabitlediğini” söyleyen McFaddin’e göre bu şirket, yaptığı işte “çok başarılı”.

Analist şirketle ilgili olarak, “Zor zamanlardan geçerken pozisyonunuz sabit olursa, işler toparlandığında başarı sağlamaya devam etme şansınız yükselmiş olur.” ifadelerini kullandı.

Salesforce (CRM)

McFaddin, şirketin kârlılığa yük olan faaliyetlerde ve iyi performans göstermeyen varlıklarda ısrar etmediğini vurguladı.

Şirketin ürünleri konusunda ise şu yorumlarda bulundu: “İşletmelerin büyüme ve verimli çalışmaya devam etme mekanizmasına öteden beri yerleşmesi ve entegre olması nedeniyle bu üründe bir direnç görüyoruz.

Costco (COST)

McFaddin, perakende şirketinin “değer oluşturarak” satışları artırmaya devam ettiğini söylüyor. “Bu onlar için basit; çünkü rakiplerinden birçoğunun yapamayacağı kadar maliyetten kazanabilirler.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC