Borsa Haberleri

Vestel’den Rekabet Davasına İlişkin Açıklama

Vestel’den Rekabet Davasına İlişkin Açıklama
Google News Icon Takip Et

Vestel Elektronik (VESTL), Whirlpool’un (WHR) Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırma kararının ardından pazardaki mevcut Whirlpool ürünlerinin satış sonrası hizmetlerinin, şirketin 100% bağlı ortaklığı Vestel Ticaret tarafından yerine getirilmesinin hukuken uygun bulunduğunu açıkladı.

Şirket KAP’a yaptığı açıklamada Danıştay 13. Dairesi’nin Rekabet Kurulu’nun kararının, hukuka uygun olduğuna karar verdiği ve dosyayı 8. İdari Dava Dairesi’ne gönderdiği hatırlattı. Açıklamaya göre Ankara 8. İdari Dava Dairesi, Danıştay’ın bozma kararına uyarak, Whirlpool ve Vestel Ticaret hakkında başlatılan soruşturmayı sonlandıran Rekabet Kurumu’nun kararını onadı.

Böylece, Whirlpool ürünlerinin satış sonrası hizmetlerinin Vestel Ticaret tarafından yapılması hukuken uygun bulundu. Açıklamada karara ilişkin temyiz başvurusunun açık olduğu belirtildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP