Borsa Haberleri

Vestel’den Enerji Depolama Alanında Yeni İşbirliği

Mart 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Vestel’den Enerji Depolama Alanında Yeni İşbirliği

Vestel Elektronik (VESTL), %100 dolaylı bağlı ortaklığı Vestel Komünikasyon Sanayi ile Çin menşeli Huizhou Desay ESS ile arasında enerji depolama konusunda bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandığını açıkladı.

Buna göre iki şirket, Türkiye ve rekabet avantajı sağlanabilecek diğer pazarlarda, yenilenebilir enerjinin lityum batarya sistemleri ile depolanması alanında potansiyel işbirliği için iyi niyet mektubu imzaladı. İşbirliği, söz konusu alanda enerji depolama sistemlerinin tasarımı, montajı, imalatı ve satışını kapsayacak.

Söz konusu işbirliğinin, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ve çalışmalarına katkı sağlayacağı belirtilen açıklamada, anlaşma süresinin 3 ay olduğu ve mutabık kalınması halinde sürenin 3 ay daha uzatılabileceği ifade edildi.

Hisseleri Tavan Sevide İşlem Görüyor

Vestel hisseleri bugün borsada 9,90% artış ve 84,40 liradan tavan seviyede işlem görüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP