Borsa Haberleri

Vestel’den 1 Milyar Dolarlık Mobilite Şirketi Hedefi

Nisan 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Vestel’den 1 Milyar Dolarlık Mobilite Şirketi Hedefi

Vestel (VESTL) CEO’su Ergün Güler, Vestel’in mobilite ve enerji depolama sistemleri alanında faaliyet gösteren birimi Vestel Mobilite’yi üç yıl içinde en az 1 milyar dolar büyüklükte bir şirket haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Güler, mobilite şirketinin faaliyet alanlarını elektrikli araç elektroniği, şarj istasyonları ve kurumsal elektrik depolama sistemleri olarak belirlediklerini ve mobilite alanında paradigma değişimi yaşandığını ifade ederek şöyle dedi:

“Bu değişiklikte yeni oyuncu olabilmeyi amaçlıyoruz. Burada üssel bir büyüme hedefliyoruz, ciro ve değer anlamında”

“3 Yıl İçinde Yapacağız, İddialıyız”

Ergün, şirketin milyar dolar ciro veya piyasa değerinde olmasını hedeflediklerini belirterek “Milyar dolar derken bir milyar dolar değil, birkaç milyar dolarlık şirket yaratmaktan bahsediyoruz… Bu milyar dolarlık şirketi ne zaman yapacağız? Üç yıl içinde yapacağız, bu konuda iddialıyız” dedi.

Ergün, şirketin şebeke tipi elektrik depolama sistemleri konusunda batarya üretimine geçip geçmek istemedikleri sorusuna “dikeyde var olmak” istedikleri yanıtını verdi. Ayrıca Ergün, iki hafta önce Çinli Desay ile imzaladıkları niyet mektubuna atıfta bulunarak konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu konuda da Desay ile iş ortaklığı ve iş imkanları anlaşması imzaladık iki hafta evvel. Burada LFP cinsi batarya konusunda Desay ile nasıl üretim yapabiliriz sorusu var”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti