Borsa Haberleri

Vestel, İsveç Merkezli Firmayı Satın Alıyor

April 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Vestel, İsveç Merkezli Firmayı Satın Alıyor

Vestel Elektronik (VESTL), global büyüme hedefi doğrultusunda beyaz eşya alanında faaliyet gösteren İsveç Merkezli Cylinda AB’nin satın alımı için hisse alım sözleşmesi imzaladı.

Yapılan açıklamaya göre sözleşme, söz konusu firmanın her biri 1 İsveç Kronu (SEK) nominal değerinde 25 bin adet paylarını kapsıyor. Bu kapsamda Vestel’in 100% bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V. ile Elektroskandia Sverige AB arasında hisse alım sözleşmesi imzalandığı ifade edildi.

Hisse alımı için İsveç Rekabet Otoritesi’nin izninin alınacağı belirtildi. Diğer yandan gerekli yasal izinlerin alınması ile birlikte kapanış tarihinde hisse alım sözleşmesinde düzenlenen esaslara göre hisse alım bedelinin uyarlanarak ödemesinin gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yapılan açıklamada söz konusu yatırıma ilişkin olarak “Bu stratejik yatırım, Şirketimizin uzun vadeli sürdürülebilir büyüme hedefine ulaşmasını destekleyecek ve özellikle Kuzey Avrupa ülkelerindeki pazar payını artırmasına katkı sağlayacaktır. ” denildi.

Vestel, İsveç Merkezli Firmayı Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP