Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

Vestel Beyaz Eşya Temettü (2023) VESBE Temettü Tahmini ve Ödeme Tarihi

Mart 2, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Vestel Beyaz Eşya Temettü (2023) VESBE Temettü Tahmini ve Ödeme Tarihi

Vestel Beyaz Eşya (VESBE) temettü ödemesi için yatırımcılar gözünü genel kurul toplantısına çevirdi. Dayanıklı Tüketim sektöründe faaliyet gösteren Vestel Beyaz Eşya, son 5 yılda 5 kez temettü ödemesi yaparak ortalama kârının 60%’ini ortaklarıyla paylaştı. 4. çeyrek bilançosunun açıklanmasıyla birlikte Vesbe’nint temettü tahminleri de belli oldu.

VESBE 4. Çeyrek Bilanço Verileri

Vestel Beyaz Eşya, 2022 yılının 4. çeyrek bilançosuna göre 1,42 milyar TL net dönem kârı elde etti. Buna göre, Vestel Beyaz Eşya’nın kârı geçen yılın aynı dönemine göre 6% azalış gösterdi. Şirketin 31,38 milyar TL’ye yükselen satışları ise geçen yıla oranla 94% artış gösterdi. 

Vestel Beyaz Eşya Temettü (2023) VESBE Temettü Tahmini ve Ödeme Tarihi

Vestel Beyaz Eşya Temettü Geçmişi

İhracat oranı en yüksek şirketlerin başında gelen Vestel Beyaz Eşya (VESBE) hissesi 2022 yılında kârının 46%′sını yatırımcılarıyla paylaştı. Şirket 30 Haziran  2022’de 4,00% verim ile pay başına 0,39 TL temettü ödedi.

Son 5 temettü ödemesini incelediğimizde en yüksek verime 2019 yılında ulaştı. Şirket 15,88% verilim ile pay başına 2,53 TL temettü dağıttı. En düşük temettü verimi ise 2020 yılında gerçekleşti. Şirket 1,97% verim ile pay başına 0,57 TL temettü dağıttı.

Vestel Beyaz Eşya (2023) Tahmini

Vesbe 4.çeyrek finansal verilerine göre 2022 yılında 1,42 milyar TL kâr elde etti. Son 5 yılda 5 kez temettü ödemesi yaparak ortalama kârının 60%’sini ortaklarıyla paylaştı.

Şirket 2023 yılında da aynı oranda temettü ödemesi gerçekleştirmesi halinde pay başına net 0,53 TL temettü dağıtabilir. Bilanço açıklanma tarihindeki fiyatına göre (12.25 TL – 20 Şubat 2023) temettü verimi ise 4,32%

(Temettü tutarı, önceki yıllardaki veriler baz alınarak tahmini olarak hesaplanmıştır. 2023 yılında bu tutar ve oranda temettü dağıtılacağı garanti edilmemektedir. İçerikteki hiçbir bilgi, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.)

Ayrıca bakınız; Temettü Nedir? Temettü Hisseleri Nasıl Alınır?

Vestel Beyaz Eşya Temettü Ödemesi Ne Zaman?

Vestel Beyaz Eşya hissesi son temettü ödemesini Haziran ayında gerçekleştirdi.

Şirketin temettü geçmişini incelediğimizde kâr dağıtımlarını genellikle Haziran ve Temmuz aylarında yapıyor. 2023 yılı için de bu tarih öngörülüyor.

Vestel Beyaz Eşya genel kurul toplantısının ardından bu sene temettü dağıtıp dağıtmayacağını ve hangi oranda ödeme gerçekleştireceğini yatırımcılarına duyuracak.

Vestel Beyaz Eşya Temettü (2023) VESBE Temettü Tahmini ve Ödeme Tarihi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu, Yatırımcı Sunumu

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti