┼×irket G├╝nl├╝kleri

­čôí Midas ile ┼×irket G├╝nl├╝kleri – Verizon

January 11, 2022 ÔÇó 4 dakika okuma s├╝resi
­čôí Midas ile ┼×irket G├╝nl├╝kleri – Verizon

🔎 VZ’ye Yakından Bakalım

Verizon (VZ), 10 Ocak Pazartesi günü %0,68 değer kaybederek 53,87 dolara geriledi. Bu, şirketin art arda yakaladığı yükselişin ardından düşüşle kapattığı ilk gün oldu.

VZ; günü, şirketin ulaştığı 52 haftanın en yüksek seviyesinin (58,44 dolar) 4,57 dolar altında kapattı.

❓Peki, VZ’nin Rakiplerinde Durum Ne?

Verizon (VZ), pazartesi günü rakiplerine göre iyi bir performans gösterirken sektördeki rakiplerinden;

 • AT&T (T), %0,64 değer kazanarak 26,46 dolardan
 • T-Mobile (TMUS), %3,64 değer kaybederek 105,64 dolardan günü kapattı.

🤔 Ne Yapar Bu Şirketler? 

Verizon (VZ); tüketicilere, işletmelere ve devlet kurumlarına iletişim, teknoloji ve eğlence ürünleri sağlayan dünya çapında bir şirkettir. Şirketin faaliyetleri arasında; tüketicilere faturalı ve ön ödemeli iletişim hizmeti, dizüstü bilgisayar ve tabletlerde internet erişimi, kablosuz iletişim ekipmanları, güvenlik hizmeti bulunuyor. Ayrıca internet, video ve ses hizmetleri de dahil olmak üzere konutlara özel bağlantı çözümleri sunuyor. Merkezi New York’ta bulunan şirketin yaklaşık 132 bin çalışanı var.

 • Piyasa Değeri: 227,68 milyar dolar.
 • Toplam Gelir (2020): 128,29 milyar dolar.
 • Son 1 ayda VZ %8,37 değer kazandı.

AT&T (T), telekomünikasyon medya ve teknoloji hizmeti sağlayan bir holding şirketidir. Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri ve ABD’deki en büyük sabit telefon hizmeti sağlayıcısıdır. Şirketin kurucusu hepimizin yakından tanıdığı, telefonun mucidi Alexander Graham Bell’dir. Merkezi Teksas’ta bulunan şirketin yaklaşık 230 bin çalışanı var.

 • Piyasa Değeri: 187,71 milyar dolar.
 • Toplam Gelir (2020): 171,76 milyar dolar.
 • Son 1 ayda T %18,65 değer kazandı.

T-Mobile (TMUS), yan kuruluşlarıyla birlikte ABD, Porto Riko ve Virjin Adaları’nda mobil iletişim hizmeti sunan bir şirkettir. Şirket; faturalı, faturasız ve toptan satış pazarında 102,1 milyon müşteriye ses, mesajlaşma ve data hizmeti sunuyor. Ayrıca akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, tabletler ve diğer mobil iletişim cihazları dahil olmak üzere kablosuz cihaz ve aksesuar satışı da yapar. Merkezi Washington’da bulunan şirketin yaklaşık 75 bin çalışanı var.

 • Piyasa Değeri: 137,07 milyar dolar.
 • Toplam Gelir (2020): 68,40 milyar dolar.
 • Son 1 ayda TMUS %7,13 değer kaybetti.

⏪ Sektörün Arka Bahçesi

 • 5G teknolojisi yalnızca üç yıl gibi kısa bir sürede tüm dünyayı sarmaya başladı. 2021’in ikinci çeyreğinin sonunda 429 milyon bağlantıya ulaştı ve 2022’nin sonunda dünya çapında 692 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.
 • 5G’nin önceki nesillere kıyasla kablosuz ağ kullanıcıları için büyük bir sıçrama olması bekleniyor. 5G; daha az ağ gecikmesi, bir milyona kadar cihazı yönetebilme yeteneği ve 4G’ye kıyasla 10 ile 100 kat daha yüksek bir hıza sahip.
 • Bir yandan 5G teknolojisinin yeteneklerini geliştirme çalışmaları devam ederken birçok büyük teknoloji şirketi, ortaya çıkacak bir sonraki yeni teknoloji için araştırmalara başladı bile!

👉 Haberin Olsun

 • Verizon (VZ); 25 Ocak Salı günü, 2021 dördüncü çeyrek kazançlarını açıklayacak. Şirket, dördüncü çeyrek kazançlarını, web sitesinde yapacağı özel bir yayınla duyuracak.
 • T-Mobile (TMUS), geçtiğimiz günlerde, Uber ve Lyft araçlarındaki interaktif video ekran ağı olan Octopus Interactive’i satın aldığını duyurdu. Yatırımcılar için T-Mobile’ın bu hareketi, hızla büyüyen reklam teknolojileri pazarında şirketin attığı yeni bir adım olarak nitelendiriyor.
 • Dün, yani 10 Ocak Pazartesi günü, 79. Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu. AT&T (T)‘nin yan kuruluşlarından biri olan HBO’nun yapımcılığını üstlendiği birçok dizi, ödül törenine damga vurdu. HBO’nun kısa sürede popülerleşen Succession dizisi, en iyi televizyon draması dalında en büyük ödüllerden birini aldı.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Verizon to report 4Q earnings January 25, 2022

T-Mobile Acquires Rideshare Advertising Network, Octopus Interactive

AT&T’s HBO and Netflix Triumph at Golden Globes

Advancing Towards 2030 in Wireless

Veriler 10.01.2022 borsa kapanış saatine göre düzenlenmiştir.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı