Borsa Yorumları

Uzun Vadeli Yatırımcılar İçin Hisse Seçimi!

January 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzun Vadeli Yatırımcılar İçin Hisse Seçimi!

Oakmark Funds’dan Bill Nygren perşembe günü yaptığı açıklamada, geçen yılki kötü piyasa ortamının uzun vadeli değer yatırımcıları için farklı sektörlerde birçok yeni alım fırsatı verdiğini söyledi.

CNBC’nin “Squawk on the Street” programına konuşan Nygren, “Genellikle oldukça iyi performans gösteren hisseleri satıyoruz ve bu parayı daha ağır kalmış isimlere yatırıyoruz” dedi.

Nygren, 2022’de yaklaşık 27% yükselerek emsallerine kıyasla sektör üstü performans gösteren Diamondback Energy (FANG) hisselerini sattığını belirtti. Nygren, enerji sektöründe Oakmark’ın, “gelir getirmeyen varlıklar” açısından yoğunluğu olan APA (APA), Conocophilips (COP) ve Dominion Energy (D) hisselerini elde tutmayı tercih ettiğini söyledi.

Portföy yöneticisi bu satıştan gelen kaynağı, Kanadalı otomobil parça üreticisi Magna International (MGA) hissesi satın almak için kullandı. 100 dolarlık en üst seviyesinden 60 dolar civarına düşen bu hissenin tek haneli bir F/K oranına sahip olduğunu belirten

Nygren, “Bize göre halihazırda tedarik zinciri problemleri yüzünden gelirleri düşük” ifadelerini kullandı.

Bu arada Oakmark, Figma’yı 20 milyar dolara satın almasının ardından piyasa değeri yaklaşık 45 milyar dolara düşen Adobe (ADBE)’u da portföyüne ekledi. Teknoloji şirketinin hisseleri yakın geçmişteki zirve seviyelerine kıyasla 37% düşmüş durumda.

Nygren, “Bu durum hisseyi gelecek yıl için tahmini gelirlerini düşündüğümüz bir seviyeye getirdi ve bu da S&P 500 ile aynı F/K serbest nakit akışına yakın. Hissenin, bu kalitede bir şirket için çok ucuz olduğu kanaatindeyiz” dedi.

Oakmark yakın zamanda ayrıca Oracle (ORCL) ve Capital One (COF)’ı da portföyüne dahil etti.

Uzun Vadeli Yatırımcılar İçin Hisse Seçimi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC